Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

Repliik. Punasel toolil istuja tekitas muremõtteid

12.11.2008 | | Rubriik: Arvamus

Saade «Tõehetk» on toonud telerite ette rohkesti vaatajaid. Küllap on saate kohta ka palju erinevaid arvamusi, mis ju igati loomulik.
2. novembri õhtul jõudis ekraanile jutukas arvutitundjast pärnulanna, keda saatejuht korduvalt usu- ja kirikuinimesena esitles. Vaatasin seda mängu ja mure hiilis südamesse.
Kas tõesti on meie luterlikus kirikus mängureid, kes raha eest kõik ära annavad – Jumala, usu ja koguduse? Kas punasel toolil istunu tõesti ei mõistnud, et tema reetmised teevad kiriku mainele halba? 
Tühja sellest üpris värvika elulooga keskeas daamist, kes üllatuskülalisena tuli saatesse paradiisipääsu nõutama, endal inglitiivad selga seotud, et lend kiirem oleks. Usuinimese jutt hämmastas aga paljusid minu tuttavaidki.
Pärnumaa pole nii suur, et tõde varju jääks. Tublisti kergem sai, kui selgus, et luteri kiriku kogudustes on see daam tundmatu. Seepärast jäägu neile küsimustele vastuste otsimine selle konfessiooni ja koguduse õiguseks, kuhu ta tegelikult kuulub. Tahaks loota, et nad seda vaeva paljuks ei pea.

Mai Saar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)