Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Rene Alberi on Avinurme valla aukodanik

06.03.2013 | | Rubriik: Esileht

Iseseisvuspäeval, 24. veebruaril nimetas Avinurme vallavanem Avinurme koguduse õpetaja Rene Alberi (40, fotol) Avinurme aukodanikuks ning andis sel puhul talle aastapäevaaktusel üle valla vapimärgi.

Kui Eesti Kirik õpetaja Alberile esmaspäeva varaõhtul helistas, et õnne soovida ja kommentaari paluda, oli mees metsatööl. «Kuniks valget aega,» oli vastse aukodaniku hääl koguduse metsas reibas ja meel tegus. «Ikka koguduse tarbeks,» saan vastuse küsimusele, kellele ta puid teeb.
«Olen teinud lihtsalt oma igapäevast tööd, muud midagi,» ei oska õp Alberi oletada, mis talle kõrge aumärgi on toonud. Endale omase huumorimeelega kinnitab ta juurde, et neid kriteeriume, mille alusel eelmised seitse Avinurme elanikku aukodaniku tiitlini jõudnud, ta igatahes pole täitnud. «Mina ei ole elupõline avinurmelane, pole veel küpses vanuses ega ole millegi erakordsega Avinurme hüvanguks hakkama saanud,» nendib ta.
Küllap reastas Avinurme vallavolikogu siis teised eeldused oma õpetaja valla aukodaniku aujärjele tõstmise põhjenduseks. Võibolla jäi otsustajatele silma Rene Alberi pühendumus kogukonna elujärje parandamisel ning see raugematu ind, millega noor vaimulik oma kogudust üles on ehitanud. Samuti panus, mida ta kooli usundiõpetuse õpetajana ning kergejõustikutreenerina kogukonna noorte vaimu ja füüsise arendamisse on andnud.
Rene Alberi tõrjub järjekindlalt oma individuaalset rolli, rõhutades meeskonnatöö olulisust: «Selle taga, mis Avinurme koguduses heas mõttes silma jääb, on palju tublisid inimesi, lausa võrgustik.» Ta nimetab koguduse juhatust ja neid inimesi, kes projektitaotlusi on kirjutanud, toonitab viie sõpruskoguduse suurt toetust, märgib muinsuskaitse abi ja paljude eraisikute lahkeid annetusi, mis on aidanud arendada ja plaane ellu viia.
Rene Alberi seati Avinurme koguduse õpetajaks suvel kümme aastat tagasi, aga juba paar aastat varem alustas ta Jõgeva koguduse vaimulikuna Avinurmel teenimas käimist.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)