Slava Ukraine

Raplas jätkub suurmeeste töö

07.03.2007 | | Rubriik: Uncategorized
Kogudusetöö kõrval kannab Mihkel Kukk vastutust üldkirikliku meediatöö eest.

Kogudusetöö kõrval kannab Mihkel Kukk vastutust üldkirikliku meediatöö eest.

Ülehomme, 9. märtsil täitub õpetaja Mihkel Kukel 50. aastaring.

Sellest on palju aastaid möödunud, kui jalutasin Mihkliga Tallinna vanalinnas ja esitasin talle kutse tulla Haapsallu mulle appi. Sain aru, et otsust teha polnud kerge, Pühavaimu koguduse sekretäri amet Jaan Kiiviti juures oli piisavalt huvitav. Mina aga teenisin Haapsalu kõrval soome kogudust vanal Ingerimaal ja selletõttu ei tulnud toime ilma korraliku abiliseta. Mihkli puhul oli see hea asi, et ta teadis, mida kogudusetöö tähendab ning tal oli siiras usk Jumalasse ja tal oli kiriklik mõtlemine.

Praktikaks ei olegi tema Haapsalus oldud aega päris õige nimetada, sest ta pidi algusest peale «ise ujuma». Kogudus õppis teda armastama ja tema armastas kogudust.

Mäletan pühapäeva, kui Mihkel tutvustas Haapsalus emale oma kaunist pruuti. Mihkel on teinud hea valiku, õpetaja üheks lähemaks kaastööliseks on abikaasa. On suur arm, kui õpetaja saab teha jumalariigi tööd koos perega. Meil abikaasaga oli hea meel, et lisaks raamatutarkusele oli Mihklil ka tarkust oma elu korraldada. Nüüd on sellest möödunud ligi veerandsada aastat.

Juubeli puhul on hea joonida alla seda, mida sünnipäevalaps on korda saatnud. Mihkel Kukk kannab üldkiriklikku vastutust meediatöö alal, juhatab kirikulehe kolleegiumi tööd, on SA Eesti Kirik nõukogu liige ja annab välja oma koguduse ajakirja.

Valdkondadest, kus ta on tegev, nimetan veel misjonitööd, kristlaste osaduse taotlemist allianssliikumises, koguduse ja kogukonna koostöö arendamist. Tõstan esile Mihkel Kuke võimet märgata elus mitte ainult suuri asju, vaid ka pisidetaile. See teeb elu rikkaks ja ilusaks. Mihkel Kukk on pannud käe adra külge, järginud Kristust ja teeninud Tema kirikut parimal võimalikul viisil.

Rapla kogudus võib olla uhke, et on leidunud niisugune õpetaja, kes jätkab Joosep Liivi, Evald Saagi ja Esra Rahula tööd. Olen kahjuks oma sõbra ja ametivenna sünnipäeval teisel pool Atlandi ookeani ega saa teda isiklikult õnnitleda, aga palvesild toimib. Palun juubilarile head tervist, õnne töös ja isiklikus elus ning Jumala juhtimist ja inglite kaitset. Eesti Kiriku toimetus ühineb õnnitlejatega.

Tiit Salumäe

5 Kommentaari artiklile “Raplas jätkub suurmeeste töö”

 1. Külaline says:

  Uudis! Üks inimene Eestimaal sai ka 50 aastaseks! Ime! Halleluuja!

 2. Külaline says:

  jääb ikka oma 20 kg puudu!

 3. KalleLindi says:

  Meie Issanda Jeesus Kristuse arm, Jumala halastus ja Pühast Vaimust osasaamine, aga ka Maarjamaa Ema ning püha peaingel Miikaeli eestpalved olgu ja jäägu sinu ja Sinu perega!

 4. Külaline says:

  Palju Õnnistust, palju õnne, jõudu ja tugevat tervist!

 5. Külaline says:

  Meenutan alati südamesoojusega vend Kaljut, kui Kiriku truud teenijat. Õnnistust ja tervist talle! Selle artikli sisu ja mõtte võib kokku võtta sõnaga: karjäär. :)

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)