Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Rapla kogudus ei sõlminud Raimo Kivistikuga töölepingut

06.11.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 

 

 

Raplamaa muusikalise vapilooma, kirikumuusika festivali hetkeseis on segane. Keegi festivaliga seotud persoonidest ei oska prognoosida 2009. aasta festivalikontsertide hulka ja kvaliteeti.

Esmaspäeva, 3. novembri õhtul ütles Raivo Erm, Rapla koguduse poolne kirikumuusika festivali kõneisik, rõõmsalt oma muudegi kirikuga seotud tegemiste asjus tuntuks saanud sõnad: „Sellest on veel vara rääkida!"

Teisipäeva, 4. novembri pärastlõunal rääkis Tõnis Blank, Rapla maavanem ja kirikumuusika festivali nõukogu juhataja, murelikult: „Me soovime kaasa aidata festivali tulevikule ja kestmisele. Praegune seis on kesine."

Tõnis Blank oli hommikul pidanud 45 minutit kestnud telefonikõne festivali ellukutsuja ja korraldaja Raimo Kivistikuga, kes öelnud, et tema ei saa enam jätkata festivali korraldamist. Põhjuseks see, et temaga pole Rapla koguduse juhatus töölepingut sõlminud.

Maavanem nentis, et varasem festivali käive, kusagil 800 000 krooni, on tänaseks kahanenud poole võrra. „Raimo Kivistik ütles, et festivali kaubamärgi asjus temal pretensioone pole. Selge on, et festival toimub väiksemas mahus.

Tänaseks on kindlad kolm kontserti Rapla kirikus: 14. juulil kontsert küüditatute mälestuseks, 18. juulil Filharmoonia kammerkoori kontsert, 24. juulil tähtorganist Katrin Meriloo orelikontsert." Maavanem kinnitas, et festivaliga seotud maakonnainimestel on soov säilitada kaubamärk ja festival.

Kolmapäeva, 5. novembri pärastlõunal kirjeldas Raimo Kivistik hetk tagasi sündinut: „Rapla koguduse juhatuse esimees Raivo Erm blokeeris SEB pangas kirikumuusika festivali pangaarve, kus oli pisut üle 38 000 krooni 2008. aasta festivali tulu, kuni uue korraldaja tööleasumiseni. Põhjenduseks kirjutas ta, et seoses Raimo Kivistiku teisele tööle suundumisega." Kivistik ütles, et sellega peaks kõik öeldud olema.

Pinnimise peale lisas Kivistik siiski veel kolm tema jaoks tähtsat asja: „Ma respekteerin kirikumuusika festivali korraldajana täielikult Rapla kirikuõpetaja Mihkel Kuke poega Jakob Kukke.

Maavanema nimetatud kolm kontserti on minu poolt ette valmistatud ja nendest ühe puhul on ka leping sõlmitud.

Kas need toimuvad kirikumuusika festivali kaubamärgi all, pole minu otsustada. Samas pole mul midagi selle vastu.

Ma olen Rapla kirikumuusika festivali korraldanud 16 aastat ja kinnitan, et jään Raplamaa inimestele truuks, tuues siia muusikuid ja häid kontserte ka edaspidi."

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)