Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Rapla kirikumuusika festivali korraldab Jakob Kukk

04.12.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 

Järgmisel aastal korraldab Rapla kirikumuusika festivali Rapla ühisgümnaasiumi arendusjuht Jakob Kukk, 2010. aasta festivali projektijuhi leidmiseks on plaanis korraldada avalik konkurss.

„Sel aastal läks aeg nii kiiresti edasi, et ei oleks jõudnud enam avalikku konkurssi korraldada. Järgmisel aastal konkurss ilmselt tuleb, kuid see ei tähenda, et Jakob Kukk festivali õnnestumise korral sellele ametikohale uuesti kandideerida ei võiks," selgitas kirikumuusika festivali nõukogu esimees maavanem Tõnis Blank.

Jakob Kukk, kes on aidanud senisel peakorraldajal Raimo Kivistikul festivali läbi viia, usub, et ootamatuid probleeme ei tohiks ette tulla. „Mina teen küll kõik selleks, et kirikumuusika festival jääks kestma," kinnitas Kukk, kellega on sõlmitud leping järgmise aasta festivali korraldamiseks. „Kui tuleval aastal lähevad asjad kõik nii nagu planeeritud, siis kindlasti kandideerin uuesti."

Vähem raha, vähem kontserte

Mõlemad festivali korraldusega lähedalt seotud inimesed ei saanud mööda ka väiksema eelarve mainimisest. „Varasematel aastatel on eelarve suurus olnud 800 000, eeloleval aastal on isegi 350 000 optimistlikult pakutud," arvas maavanem. Ta selgitas, et kuna selle summa sisse peavad mahtuma ka projekti püsikulud ning juhtimisega seotud kulud, siis jääb esinejate honoreerimiseks mõeldud summa päris tagasihoidlikuks.

„Kui suudaks korraldada 5-7 hea kvaliteediga kontserti ning seda Raplas, Märjamaal, Kohilas ja veel ühes kirikus," arutles Tõnis Blank, kes ka täpsustas, et kõige mahukamal festivalil on seni kokku kõlanud 18 kontserti. „Eesmärk on kitsamad ajad üle elada ja bränd säilitada," lisas maavanem. Samamoodi kinnitas oluliselt väiksemat kontsertide arvu ka uus korraldaja Jakob Kukk.

17. detsembriks plaanid tehtud

Kirikumuusika festivali nõukogu esimees Tõnis Blank ütles, et 17. detsembriks on kavas paika panna esialgne kontsertide valik. Praeguseks on teada, et üheks neist saab olema 24. juulil toimuv orelikontsert, kus organistina esineb Katrin Merilo. Samuti peaks detsembri keskpaigaks selge olema, millistest allikatest tuleb festivali finantseerimiseks vajaminev raha.

Lootus on, et festivali rahastajaks jääb Raplamaa Omavalitsuste Arengufond, väiksemas mahus on lubanud sündmust toetada Rapla vald ning samuti loodab vahendeid leida Rapla kirik. Võimalik on leida ettevõtjatest sponsoreid ning küsida abi kas kohalikult või üleriigiliselt kultuurkapitalilt.

Praeguse seisuga ütles Raplamaa Omavalitsuste Arengufondi juhatuse esimees Silvi Ojamuru, et seni, kuni festivali projekti näha pole saanud, ei saa rääkida ka täpsematest rahasummadest. „Sellest, millise kvaliteediga on esinejad, kus kontserdid toimuvad ja kui palju neid tuleb, oleneb ka rahasumma," selgitas juhatuse esimees.

Siiski soostus Ojamuru lisama, et eelmistel aastatel on toetus olnud maksimaalselt 170 000-180 000, arengufondi selle aasta kindlaks piiriks on aga 150 000. See aga ei tähenda, et arengufond ei võiks kirikumuusika festivali toetada mainitust väiksema summaga.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)