Slava Ukraine

Rapla kirik on jõuluteenistusteks valmis

19.12.2007 | | Rubriik: Määratlemata
Image

Hoole ja armastusega remonditud Rapla kirik on üks kaunimaid Eestis. Foto: Tiiu Pikkur

Kolmandal advendipühal oli Rapla Maarja-Magdaleena kiriku remondijärgse taaskasutusele võtmise jumalateenistus.

Pidulikul jumalateenistusel teenisid peapiiskop emeeritus Kuno Pajula (kiriku pühitsemine), Lääne-Harju praost Jüri Vallsalu (jutlus), emeriitpraostid Esra Rahula ja Paul Saar, Rapla koguduse õpetaja Mihkel Kukk ning teoloogid Jaana Maria Unga ja Teele-Triin Õunmaa. Muusikaga teenisid koguduse segakoor Siiri Kalviku juhatusel, Maarja koor Rita Kikajoni juhatusel, pasunakoor Aigar Kostabi juhatusel, solist Merle Hillep ja organist Hille Poroson.
Laest põrandani uhiuus
Käesolev aasta oli Rapla kirikule ajalooline – alates 1962. aastast ei olnud siin nii põhjalikku siseremonti tehtud. Augustis alanud remondi käigus said uue värvikuue kiriku lagi, seinad, rõdud, pingid, eeskoda ja käärkamber. Välja vahetati kogu elektri- ja võimendussüsteem ning paigaldati tuletõrje- ja valvesignalisatsioon.
Tulemus – rõõmsalt helekollastes ja beeþikates toonides veel värvilõhnaline kirik kutsub sombusest õuest sisse astuma. On tõesti kaunis, kui üks kirik on laest põrandani uhiuus. Kokku läks remont maksma 9 miljonit krooni, milles Eesti riik osales 5 miljoni krooniga. Ülejäänud 4 miljonit on pangalaen, mida hakatakse koguduse maade rendituludest tagasi maksma.
Renoveerimisprojekti koostas Restprojekt, värvitoonid valis kiriku algseid värve silmas pidades arhitekt Urmas Arike, peatöövõtja oli AS KAR-Grupp, alltöövõtja AS Benno Ehitus, tugevvoolutööd tegi Inlook Eesti, projekteerimise ja renoveerimise hanked ning järelevalve Rapla KEKi juhataja Ilmar Mõtsnik.
Remont jätkub
Tänavune remont on alles pool kogu kiriku renoveerimisest, järgneval paaril aastal loodetakse täiustada olemasolevat küttesüsteemi, ehitada uued välistrepid, tualettruum eeskotta, parandada välisfassaadi, hankida uued kirikukellad jne.
Rapla maavanem Tõnis Blank ütles, et 106 aastat tagasi valmis saanud pühakojale on praeguse remondi lõpp kindlasti üheks kõrghetkeks. See töö oli jätkuks kümmekonna aasta tagustele välisremonditöödele. Rapla vallavanem Aare Heinvee kinnitas, et miski ei või olla parem kingitus kui Rapla sümboli – kiriku – remondi lõpp just jõuludeks. Koguduse juhatuse esimees Raivo Erm tänas kõiki, kes on kogudusega ühtemoodi mõelnud.  
Värskelt remonditud Rapla kirikut saavad teleri vahendusel vaadata kõik huvilised, sest ETV jõululaupäeva jumalateenistuse ülekanne on sel aastal just Rapla kirikust.

Tiiu Pikkur 

7 kommentaari artiklile “Rapla kirik on jõuluteenistusteks valmis”

 1. eisaa ütleb:

  panna suuremat fotot, et kui klõpsad peale, siis avaneb üle kogu ekraani. Mis pildi saab kiriku värskest remondist ca 10 korda 10 pildi pealt?

 2. k ütleb:

  Pildil klõpsates avanebki suurem pilt ja kena keik, milles asi, eelmine toriseja? :roll

 3. enne oli ütleb:

  pilt ainult äästi naatuke suuremaks. Tore et nüüd on tõesti suur

 4. Jeesuslaps ütleb:

  Kommentaar kustutatud.

 5. teadatahtja ütleb:

  Kommentaar kustutatud.

 6. kah teadatahtja ütleb:

  Aga kas sina, armas eelmine teadatahtja, said oma küsimusest ikka orgasmi kätte? Arvata võib….. :p

 7. teadatahtja ütleb:

  väiklane ja juhm tundub see kristlus, selle esindajad ei oska isegi nii olulistele küsimustele vastata, küsimust kustutada oskavad aga küll

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)