Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Rändajate vastuvõtuks ollakse valmis

25.05.2010 | | Rubriik: Teated

 20. mail esitleti Tallinnas äsjavalminud teatmikku «Teeliste kirikud 2010».
Eestimaal on sadu kauneid ja pika ajalooga kirikuid, mis ootavad soojadel suvekuudel külastajaid, et pakkuda paika mõtiskluseks ja võimalust tutvuda pühakoja arhitektuuri ning kultuuriväärtustega.
Alates 2001. aastast alguse saanud projekt tutvustab igal aastal neid kirikuid, mis on palvetajatele, ränduritele ja kõigile külastajatele avatud ka muul kui vaid pühapäevase jumalateenistuse ajal. Eesti Kirikute Nõukogu poolt väljaantav eesti- ja ingliskeelne teatmik sisaldab iga projektiga liitunud kiriku foto, olulisemad daatumid ja vaatamisväärsused kirikus, pühakoja lahtioleku aja ja telefoninumbri, et külastada kirikut ka muul ajal. Teatmikust leiab ka need paigad, mis pakuvad majutust.  
EKNi president Einar Soone on öelnud projekti tutvustuseks, et kirikuhooned on koguduse kojad, kuhu tullakse nii rõõmus kui mures, kogunetakse koos perega, sõpradega, matkajaterühmaga või astutakse sinna üksiku rändajana. Paljudele on sisenemise ajendiks Kristuse kutse: «Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud.»
Kui «Teeliste kiriku» projektiga liitus ava-aastal 53 kogudust, siis tänavu hoiab suvekuudel oma uksed avatuna juba 194 kogudust, kinnitab projektijuht Kaisa Kirikal.
Teatmikke saab tasuta kirikutest ja infopunktidest. Internetiversioon on loetav aadressil www.teelistekirikud.ekn.ee eesti, inglise, saksa, soome, vene, prantsuse ja rootsi keeles.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)