Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Rakvere Pauluse kiriku rekonstrueerimise ideelahenduse arhitektuurivõistlus

31.03.2009 | | Rubriik: Online artiklid

 

 

Rakvere linn kuulutab välja avatud rahvusvahelise arhitektuurivõistluse Rakvere Pauluse kiriku rekonstrueerimise ja ümbritseva ala planeeringu parima ideelahenduse leidmiseks.

Arhitektuurivõistlusest on oodatud osa võtma kõik, kellel on ideid ja soovi panustada Rakvere linnaruumi. Ideelahenduse autor või autorite kollektiivi vähemalt üks liige peab omama õigust pakkuda omal maal arhitektuurse projekteerimise teenust või omama arhitekti kutsetunnistust.

Plaanis on muuta hetkel spordisaalina tegutsev kirikuhoone multifunktsionaalseks kontserdimajaks, mis koos lisahoonega moodustaks Arvo Pärdi nimelise muusikamaja. Muusikamaja tutvustaks nii Pärdi kui ka teiste Eesti süvamuusikaheliloojate ning muusika suurkujude loomingut, võimaldaks korraldada seminare, koolitusi, konverentse ning pakuks tervikuna võimaluse läbi viia väga eripalgelisi üritusi. Käesoleval hetkel puudub Rakveres sellise iseloomuga esindussaal, samas on vajadus selle järele suur. Selleks kavandatakse kirik rekonstrueerida, osaliselt restaureerida ning näha ette sobivas mahus juurdeehitus vajalike abiruumide jaoks. Ühtlasi tuleb organiseerida ümbritsev linnaruum lähtudes kaasaegsetest arusaamadest ja linna vajadustest.

Rakvere Pauluse kirik on projekteeritud arhitekt Alar Kotli poolt Eesti vabaduse kirikuna. Kirik sai peaaegu valmis ning õnnistati sisse kaks päeva enne Eesti vabaduse kaotamist juunis 1940. Alates 50-ndatest aastatest on kirik kasutusel spordihoonena.

Ideelahenduste esitamise tähtaeg on 9. juulil 2009. aastal ning võistlustulemused kuulutatakse avalikult välja augustis 2009. aastal. Arhitektuurivõistluse auhinnafondi suurus on kokku 398 450 eek, esimese koha auhind on 156 200 eek. Züriisse kuuluvad:
Andres Jaadla linnapea, Rakvere Linnavalitsus
Rainer Miltop Rakvere Linnavolikogu, volikogu liige, majanduskomisjoni esimees
Heli Kirsi Rakvere Linnavolikogu, volikogu liige, kultuurikomisjoni esimees
Tauno Toompuu koguduseõpetaja, EELK
Mart Kalm arhitektuuriajaloolane, EKA professor
Raul Järg arhitekt, Rakvere Linnavalitsus, EAL
Oliver Alver arhitekt, EAL
Marika Lõoke arhitekt, Arhitektibüroo J.Okas & M.Lõoke OÜ, EAL
Erik Nobel arhitekt, NOBEL arkitekter a/s, Taani
Rein Murula arhitekt, Rein Murula Arhitektuuribüroo OÜ
Ülar Mark arhitekt, Urban Mark OÜ

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)