Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Rakvere kirikupäevad

05.12.2012 | | Rubriik: Uudised

V kirikupäevad Rakveres on saanud täishoo sisse ja poole nädala jooksul saab veel osaleda eripalgelistel üritustel eri paikades üle linna. «Kristlike kirikute, omavalitsuse, kultuurikeskuse ja eraettevõtjate koostöös toimuv kirikupäevade nädal üllatab taas mitmekesise kava ja sügavuti mineva sisuga. Rakvere kui selle aasta metsapealinna kirikupäevade teema «Usk varna?» juhatab küsima usu tähtsuse üle tänapäeva Eesti ühiskonnas. Kas usk kuulub varna või tuleks varnast võtta?» tutvustab kirikupäevade sisu üks selle korraldajaist, Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu.
Kirikupäevad pakuvad kuulamist ja kaasamõtlemist, aga ka tegutsemist eri vanuses ja erineva usukogemusega inimestele. Loengud võiksid eriliselt huvi pakkuda nooremas keskeas inimestele, kel lapsed kasvamas. Missugune on religiooni tähtsus kasvatusprotsessis, selle üle arutleb kasvatusteaduste õppejõud Maria Tilk. Maailma tuleviku üle tulevad mõtteid vahetama teoloogid Tarmo Kulmar ja Heikki Silvet ning majandusteadlane Peeter Koppel, kirjaniku usu üle aga Tõnu Õnnepalu ja Kaur Kender.
Kuidas raadiotööd tehakse ja kes seda Rakveres teevad, saab näha Pereraadio uue stuudio avamisel. Sisse saab põigata käsitöötuppa ja ehk ka midagi meisterdada, kuulata head muusikat, olla ühises palves koos teiste kristlastega.
Et esile tõsta perekonda ja väärtustada abielu, oodatakse maakonna kuldpulmapaare reedel Kolmainu kirikusse pidulikule aktusele. Kutsutuid tunnustab maavanem, esinema on oodatud Ervin Lillepea.
Leia endale huvipakkuv teema või esineja teadete leheküljel avaldatud kavast ja mine kohale!
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)