Esileht » Uudis » Uudised »

Raino Kubjase uus elu algab Peterburis

05.01.2011 | | Rubriik: Uudised

 Konsistoorium on 1. veebruarist Peterburi Jaani koguduse õpetajaks määranud Raino Kubjase (64, fotol).
Valikul kahe kandidaadi vahel osutus Kubjase puhul määravaks see, et ta on valmis asuma Peterburi alaliselt elama. Nädala algul kinnitas vaimulik, et viisataotlus on sisse antud ja ka tööluba on vaja saada, enne kui Venemaale teele asuda. Viimati käis ta Peterburis 1970ndatel ja ütleb, et on viimastel päevadel lihvinud oma vene keele oskust.
«Mulle on ikka meeldinud uued väljakutsed,» põhjendab Raino Kubjas valikuid, mis ta vaikselt Laiuselt teise riigi metropoli viib. «Ees on suur tööpõld, huvitavad võimalused ja koostöö Eesti Kontserdiga.» Et vaimulike teenimisaega piirab vanusepiir 65 aastat, saaks Kubjase elust ja tegevusest Peterburis ilus täpp i-le. Muusikuna vaeb ta võimalusi kutsuda koguduse juures kokku väikese koosseisuga puhkpilliorkester.
«Eks ma lahkun Eestist esialgu praktiliselt kaks kätt taskus, aga vaimuliku riietuse, mõne raamatu, saksofoni ja klarneti võtan kaasa,» ütleb dirigendipaberitega vaimulik. Elukorralduse kohta Peterburis ei oska ta veel teavet jagada, aga kui selgus majas, sõidab ka abikaasa Kristi mehele järele.
Raino Kubjas teab, et kogudusel on hea organist ja oma väike koor. Ta tahab pidada jumalateenistusi igal pühapäeval ja mõtleb ka laste pühapäevakoolile. Palju avastamisrõõmu pakub vaimulikule kindlasti ka Peterburi rikas kultuurielu. Viimaseid nädalaid Laiuse pastoraadis elav Kubjas on elevil, aga ütleb, et talle «pole veel päris kohale jõudnud see, et suured elumuutused on kohe-kohe tulemas».
Viimased viis aastat Laiuse kogudust teeninud vaimulik on kaitsnud Tartu ülikooli juures magistritöö, teeninud Ruusmäel ja Toris ning töötanud kaitseväes kaplanina.
Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)