Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Raamatuletilt. «Inglid» ja «Lootuses päästetud. Spe Salvi»

18.03.2009 | | Rubriik: Kultuurielu

Jane Williams
«Inglid»
Allika kirjastus, 128 lk.
Kui inimesed üldse inglitest mõtlevad, siis tõenäoliselt peavad nad silmas kaitseingleid. See mõiste on muutunud nii tavaliseks, et kui keegi õnnekombel pääseb mõnest õnnetusest, siis öeldakse tal olevat kaitseingel. Mõned inimesed võivad saada ingliteks. Igapäevases kõnepruugis nimetame häid inimesi ingliteks ning kirjanduslike ja vagade arusaamade kohaselt võivad surnud meie üle inglite kombel valvata.
Kriitpaberil ja kaunis kujunduses, Linda Baker Smithi illustreeritud raamatus on kõneks Piibli inglid, kiriku inglid, kaitseinglid, langenud inglid, kohtumised inglitega jm.

Benedictus XVI
«Lootuses päästetud. Spe Salvi»
Eesti Apostellik Administratuur, 70 lk.
Tegu on ülemkarjase, paavst Benedictus XVI entsüklikaga piiskoppidele, preestritele – kõigile kristlastele. Ta kinnitab: «Me vajame väiksemaid ja suuremaid lootusi, mis meid päevast päeva edasi aitavad. Kuid nendest ei piisa ilma suure lootuseta, mis peab ületama kõik muu. See suur lootus saab olla ainult Jumal, kes hõlmab kõik ja kes saab meile kinkida seda, milleks me omaette pole suutelised. Just kingituseks saamine kuulub lootuse juurde. Jumal on lootuse alusmüür – mitte lihtsalt jumal, vaid Jumal, kel on inimlik nägu ja kes on meid armastanud lõpuni: iga üksikut inimest ja inimkonda tervikuna.»

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)