Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Raamatuletilt

19.01.2011 | | Rubriik: Kultuurielu

 Anselm Grün, Gerhard Riedl. Müstika ja eeros.
Johannes Esto Ühing, 2010.
Oma raamatuga soovivad munk ja perenõustaja kaasa aidata vaimsuse ja seksuaalsuse, müstika ja eerose taasühinemisele. «Jumal tahab ka täna meile siin lähemale tulla ja end meile avada ning eeros on tee, mida mööda me Jumalat tunnetada ja kombata võime,» öeldakse raamatu sissejuhatuses.

 Anselm Grün. Kurjusest.
Johannes Esto Ühing, 2010.
«Jõude, mis ilmutavad end soovides, tungides, motiivides ja emotsioonides, nimetavad mungad deemoniteks,» öeldakse sissejuhatuses.
Raamat kirjeldab munkade kogemusi kurjusega ümberkäimisel.

 Christoph Wrembek SJ. Jõulud.
Johannes Esto Ühing, 2010.
Raamatuke esitab küsimuse, kust teadis evangelist Luukas kõiki Jeesuse sünniga seotud fakte, kui ükski teine evangelist ei kirjelda Jeesuse sündi. Oletuslikult kuulis ta juhtunust Maarjalt endalt.
Raamatud ilmuvad «Silmaja» sarjas.

 Bill Hybels. Vaikse sosina vägi.
Allika kirjastus, 2010.
Meie taevane Isa ei võistle ega võitle meie segamatu tähelepanu pärast. Sageli ei anna ta meile midagi muud kui kerge müksu, mida on lihtne märkamata jätta. Ta sosistab meile tasakesi ja küsimus on selles, kas me teda kuuleme. Kui summutada taustamüra, tabab kõrv Jumala sosinad, mida järgides muutub kuulaja maailm.

 Timothy Keller. Pillav Jumal.
Allika kirjastus, 2009.
Raamatu teemaks on Jumala pillav arm, mida autor selgitab Luuka evangeeliumi 15. peatüki ehk kadunud poja tähendamissõna valguses. See lugu ei räägi ainult ühest pojast, vaid kahest, lisaks veel isast. Raamat on mõeldud nii staažikatele kirikuinimestele kui ka alles usu otsijatele.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)