Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Raamatuletilt

10.02.2009 | | Rubriik: Ühiskond

Bernard N. Nathanson
 «Lubage mul elada!»
160 lk pehmes köites, väljaandja Elukultuuri Instituudi kirjastus, 2007.
Raamatu sisuks on meelt muutnud abordiarsti tagasivaade oma eluteele. Dr Nathanson oli National Abortion Rights Action League’i asutajana üheks juhtivaks jõuks abordi seadustamisel USAs. Ligi 20 aasta jooksul, kui dr Nathanson töötas maailma suurima abordikliiniku direktorina ning tunnustatud abordiarstina, tegid tema ja ta järelevalve all olevad arstid kokku enam kui 75 000 aborti.
Aastal 1975 ütles ta aga avalikkuse suureks üllatuseks oma ametist lahti ning temast sai üks elupooldava liikumise eestkõnelejaid Ameerikas. Nagu dr Nathanson kirjutab, sai tema edasise tegevuse juhtmõtteks kammitseda võimalikult palju seda kurjust, mille ta ise oli aidanud kütkeist valla päästa.
«Lubage mul elada!» on osaliselt siiras ja julge autobiograafia, osaliselt poliitiline kampaania ja osaliselt abordiajaloo kroonika.


Regina Domani ja Ben Hatke
«Inglike vetes»
48 lk kõvas köites, väljaandja Elukultuuri Instituudi kirjastus, 2007.
Regina Domani kirjutatud ja Ben Hatke joonistatud lasteraamat jutustab ilusa loo ühe beebi elutee algusest.
Ema kõhus kasvab pisike beebi. Ta avastab vett enda ümber ning räägib teda saatva ingliga. Õrnad joonistused ja targad sõnad jutustavad loo beebist ja inglikesest vetes, loo, mis vaimustab kindlasti kõiki väikseid lapsi, sest teekond eostumisest sünnini on ka nende elu lugu. Meist igaühe elu lugu.

EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)