Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Raamat elu algusest ja lõpust

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

raamatÜldinimlikest, paljusid meist puudutavatest meditsiinilise eetika dilemmadest kirjutab analüüsivas ja kristlikku vaatepunkti avavas võtmes professor John Wyatt äsja ka eesti keeles ilmunud raamatus «Elu alguse ja lõpu dilemmasid».

Eesti Kristlike Arstide Ühingu poolt välja antud raamatu on inglise keelest tõlkinud Ragne Kepler.
Autor John Wyatt on Londoni ülikooli eetika ja perinataalteaduse professor, kellel on pikaajaline kogemus praktiseeriva arstina. Autor annab ühelt poolt hea ülevaate kaasaegse meditsiinieetika suurimatest väljakutsetest inimelu alguse ja lõpu valdkonnas ning teiselt poolt kaitseb selgelt ja sirgjooneliselt kristlikku positsiooni nende keerukate küsimuste lahendamisel.
Eestikeelsele väljaandele eessõna kirjutanud eetikaõppejõud Meego Remmel kinnitab, et tegemist on tähelepanuväärse sündmusega nii eestikeelse bioeetikaalase kui ka teoloogilise kirjanduse lugejaskonna jaoks.
John Wyatt kinnitab, et meditsiinieetikast on kujunenud avalikkuse tähelepanu all olev meedia tulipunkt. Üksainus meditsiiniline kaasus võib saavutada samasuguse meediatähelepanu kui värskeimad paljastused Briti kuningakojast, kinnitab ta eessõnas.
«Kirjutades tegevarsti ja anglikaani kiriku ilmikliikme seisukohast lähtudes, olen püüdnud välja tuua teoloogilise seisukoha, mis peab autoriteetseks Pühakirja ja varajase kiriku algset usutunnistust ja kontsiile,» kinnitab prof Wyatt, kes püüab mõista, mis on toimumas kaasaja meditsiinis.
Ta rõhutab, et vaagimisele võetud näited ei ole pärit «kusagilt meist kaugelt», vaid puudutavad meie sügavamat olemust, kuna meie kõigi füüsiline loomus on valusalt haavatav ja puudulik.
Eesti Kirik