Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Raadio kogu perele

04.03.2009 | | Rubriik: Kultuurielu

Semeinoje Radio tööd juhib Arina Vesalauskas. Foto: erakogu

Mittetulundusühing Tartu Pereraadio hakkas venekeelseid saateid eetrisse andma 2001. aastal.
Töö oli tõhus ja kasvas ning ajapikku sündis otsus avada Narvas venekeelsete saadete tegemiseks eraldi stuudio, mis kannab Semeinoje Radio nime. Esimene saade Narva stuudiost läks eetrisse 26. juunil 2007.
Viis aastat on Eestis venekeelseid kristlikke saateid teinud põllumajandusakadeemia loomakasvatusharidusega Arina Vesalauskas, kes on Narvast pärit. Töötanud aasta õpitud erialal, jäi Arina töötuks. Kuid ju oligi määratud teisiti minema – ta kutsuti Tartusse tagasi, tööle Pereraadiosse. Märtsis 2007 sai Arinast Semeinoje Radio peatoimetaja.
Stuudio on teiseks koduks veel kolmele põhikohaga töötajale: Sergei Veselkole, Sergei Petrovile ja Julia Abduvahidovale. Kõik neli on noored inimesed, vanust umbes kolmkümmend, ja kuuluvad Narva baptistikogudusse. Arina ja Julia on seal pühapäevakooli õpetajad, Sergei Petrov jutlustab ja neist noorim, Sergei Veselko on helipuldis, et kanda jumalateenistused üle raadios.
Veselko ülesandeks on ette valmistada ka raadio noortesaated. Saateid aga tehakse igale vanusegrupile. On lastesaateid ja näiteks naistele mõeldud «Naiste klubi». Hinnatud on otsesaade «Palvevestlus», kus inimesed jagavad tunnistust oma jumalakogemusest.
Ööpäevaringselt eetris oleva raadiojaama saated on tänu möödunud suvel Kavastusse püstitatud 100 kW võimsusega saatjale kuulda tuhande kilomeetri kaugusele ja öösiti veel neli korda kaugemale. Suurem osa kuulajatest elabki Venemaal, Valgevenes, Ukrainas. «Rahvas tahab teada Jumalast. Kõigil inimestel on samad vaimulikud vajadused,» ütleb Arina Vesalauskas ja kinnitab, et riigipiirid ei oma seejuures tähtsust.
Semeinoje Radiol on palju vabatahtlikke kaastöölisi, ka näiteks Pihkvas, ning ka palju vabatahtlikke annetajaid eri riikide kuulajate seas. Suure osa kuludest kannavad aga välispartnerid nagu USAs asuv fond European Christian Radio Projects.
Semeinoje Radio on kuuldav kesklaine (AM) sagedusel 1035 kHz ja ultralühilainel (FM) 95,6 MHz.

Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)