Esileht » Uudis » Uudised »

Pulmavaip seatakse kirikusse

06.04.2010 | | Rubriik: Uudised

 Ülestõusmispühadeks seadsid Rapla koguduse käsitööringi naised taas üles näituse.

Pilkupüüdvam ese pastoraadis üles seatud näitusel oli punane tikitud pulmavaip (fotol), mille tegid Inge Sepp, Heli Tulp, Tiiu Hiielo ja Maimu Raudmägi. Juba selle nädala lõpul leiab see kirikus kasutust altari ees seisva noorpaari jalgade all.

Kui Vaike Veeorg aastaid tagasi koguduse naised käsitööringi kutsus, oli see rohkem endale meelepärane tegevus. Tänaseks on naiste käsitööd kahel korral aastas pastoraadis näitusmüügile üles seatud, ja huvilisi on nii ostmas kui ka vaatamas. Ei olnud erand seegi kevadnäitus, kus ühtviisi hea minek oli nii pehmetel tibudel, tekstiilist kottidel, linikutel, väikestel vaipadel kui ka suurematel lapitehnikas vaipadel, kootud ja heegeldatud õlasallidest ja patjadest kõnelemata.

Veel enne kui kell 9 näitusmüük avati, kõlas kell 7.50 kirikutornist pasunakoori äratusmäng ja kirikus peeti armulauaga jumalateenistus. Rahvas kulges edasi pastoraati, kus lisaks kaunile käsitööle sai osta kristlikku kirjandust, loteriis õnne proovida, inglisaalis kohvi juua ja pühademune koksida. Näitusmüügilt laekunud tulu läheb uute materjalide ostuks ja koguduse heaks.

Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)