Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Pühapäeval toimub rahvusvaheline palvepäev rahu eest Jeruusalemmas

03.10.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Pühapäeval, 5. oktoobril toimub rahvusvaheline palvepäev rahu eest Jeruusalemmas. Jeruusalemm on olnud lähis-ida konflikti fookuses läbi aegade. Pärast Jeruusalemma liitmist Iisraeli riigiga 1967. aastal nõuavad araablased seda endale. Alates Oslo lepetest 1993. aastal kuni tänaseni on kõik rahukokkulepped takerdunud Jeruusalemma staatuse taha.

Piiblis on Jeruusalemma kohta erilised tõotused: „Aga ma olen valinud Jeruusalemma, et seal oleks mu nimi” (2. Aja 6:6). „Paluge rahu Jeruusalemmale! Käigu hästi nende käsi, kes sind armastavad!” (Ps. 122:6). Piibel nimetab Jeruusalemma ka seoses tulevast aegadega: „Ja sel päeval teen ma Jeruusalemma tõstekiviks kõigile rahvaile: kõik, kes seda tõstavad, rebestavad endid; ja kõik maa paganad kogunevad tema vastu.” (Sakarja 12:3). Samuti on Uues testamendis Jeesuse öeldud prohvetlik sõnum: „Jeruusalemm jääb paganatele tallata, kuni paganate ajad saavad täis.” (Luuka 21:24).

Seoses ärevate päevasündmustega ja Piiblis kristlastele antud mandaadiga plavetada Jeruusalemma eest, kutsun kõiki Eestimaa kogudusi üles ühinema kaaskristlastega üle kogu maailma ja palvetama rahu eest Jeruusalemmas pühapäeval, 5. oktoobril. Palun teatage oma koguduse palvest, et saaksin rahvusvahelise palvepäeva juhtkonda sellest teavitada.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)