Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Pühapäeval peetakse kirikuis misjonipüha

19.10.2010 | | Rubriik: Kirikuelu

Jaan Kolbergi filmiga, mille teemasid seob gospelkantaat «Teelised», püütakse toetada ja mõtestada misjonitööd kogudustes.Eesti luterlikes kirikutes on kujunemas traditsiooniks tähistada oktoobrikuu neljandal pühapäeval misjonipüha.
Tegemist on küll pikemaajaliste traditsioonidega, püha peeti 1856. aastast kolmekuningapäeval, 6. jaanuaril.
1997. aastal, mil taastati misjonikeskus, tehti ka kogudustele ettepanek taolise tähtpäeva pidamiseks. Oktoobri lõpus peetav püha tuletab meelde ka misjonär Evald Julius Oviri hukkumist Aafrikas 1896. aastal.
Misjonipüha juurde on kuulunud läbi aegade misjonile keskendunud jutlus, aga ka koosolekute pidamine ja väljamüükide korraldamine, millest saadav tulu on läinud misjonitöö heaks.
Viimaste aegade annetustest on toetatud raadiosaadet «Piibel kaanest kaaneni», ilmikkuulutajate koolitamist ja Birski kogudusemaja ehitamist. Misjonipüha on tänu misjonipäevadele oma teemadega laienenud ka teistesse konfessioonidesse.
Meeldivaks traditsiooniks on saanud selle pühapäeva koguduse korjanduse annetamine misjonitöö heaks, tugikogudused on saanud toetada oma misjonäre.   
Käesoleva aasta misjonipühal kirikukalendris olev päeva teema avab misjonimõtte erilisest küljest, see on «Usuvõitlus».
Päeva pealaulu (KLPR 332) 4. salm ütleb: «Võitle vahvasti ja ole / armastuses tuline! / Hoiab meel veel ilma poole, / jääb su nõu ka pooleli.» See räägib usuvõitlusest. Esiteks peab usuvõitlejal olema siiras soov jumalariigi töö tegemiseks ja, teiseks, mitme isanda teenimisel jääb jumalariigi töö kaotajaks.  
Seekordse korjandusega võib toetada ka EELK Misjonikeskust, kes filmiga «Teelised» aitab kaasa tööle leeri- ja teistes väikegruppides. Misjonipühal saab seda vaadata Tartu Maarja kogudusemajas pärast jumalateenistust.
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)