Esileht » Uudis » Esileht »

Pühapäevaks peaks Eesti särama kui prillikivi

04.05.2011 | | Rubriik: Esileht

Üle-eestiline talgupäev toob hulga rahvast ka kirikute juurde ning ühine tegevus paneb ennast paremini tundma. Mari Paenurm On muinsuskaitsekuu ja pealinnas Tallinnas jätkub ka heakorrakuu, ent kõige suuremad koristustalgud leiavad Eestimaal aset siiski «Teeme ära!» aktsiooni raames sel laupäeval.
Talgulisi oodatakse ka kirikute, pastoraatide ja kalmistute juurde.
Esialgselt mõttetalgutena käima läinud «Teeme ära!» on kogunud koristustalgutena populaarsust mujalgi maailmas ning ettevõtmise juhid on käinud eri paigus oma kogemusi jagamas.
Üle-eestilise talgupäeva raames on huvi tõusnud ka kogudustes, et pühakodade ümbrus ja koguduste jaoks olulised paigad enne suurt suve puhtamaks ja kaunimaks teha.
Võrreldes möödunud aastaga on osalevate kirikute ja koguduste hulk märkimisväärselt kasvanud ning abikäsi või kaasamõtlejaid oodatakse vähemalt 33 eri paika.  
Talgupaikadena on registreerunud ja abikäsi ootavad:Viimsi kiriku ümbrus, Illuka kiriku ja kalmistu ümbrus, Vormsi surnuaed ja kirikuaed, Kõpu kiriku park, Tuhala kirik ja kirikla, Suure-Jaani kiriku ümbrus, Kaarma kiriku ümbrus, Noarootsi pastoraadi park, Tallinna toomkirik, Pilistvere küla (koguduse eestvõttel), Muhu Katariina kiriku ümbrus, Mehikoorma kiriku varemed ja ümbrus, Lüganuse kirikuaed, Audru kirik, Võnnu kiriku ümbrus, Haapsalu Jaani kirik ja õu, Rakvere Kolmainu kirik, Pöide kirik, Häädemeeste Miikaeli kiriku ümbrus, Rõngu Mihkli kirik ja ümbrus, Iisaku kiriku ümbrus, Viru-Nigula pastoraadi park, Risti kirikuaed, Narva Aleksandri kirik, Karksi Peetri koguduse pastoraadi ümbrus, Mihkli pastoraadi ümbrus, Väike-Maarja kiriku tormipuretud ümbrus, Keila koguduse pastoraadi ümbrus, Kodavere kalmistu ja kiriku ümbrus, Pühajõe kiriku ja kogudusemaja ümbrus, Rooslepa ja Kose kirikuaed.
Mõttetalgud «Suuga teeme suure linna?» toimuvad Tartu Maarja kirikus ja kogudusemajas, kus arutletakse kiriku rolli üle ühiskonnas ja otsitakse ühistegevuse kokkupuutepunkte.
Registreerumiseks on kohti veel kõikjal. Kirja saab ennast panna kodulehel www.teemeara.ee, aga muidugi ka kohtadel koguduste juures.
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)