Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Pühakojad vaevlevad remondiraha hädas

17.04.2012 | | Rubriik: Online artiklid

Ehkki riiklik programm "Pühakodade säilitamine ja areng" saab tänavu rahuldada vaid neljandiku investeeringute taotlusi, jagub raha ka mõne Virumaa kiriku projekti jaoks.

TEET KORSTEN

teet@pohjarannik.ee

11. aprillil teatas programmi "Pühakodade säilitamine ja areng"

koordinaator Sille Sombri Jõhvi vallavalitsusele, et programmile eraldatud vahendite vähesus ei võimalda arvestada nende 2012. aasta eelarvesse esitatud taotlust Jõhvi Mihkli kiriku torni siseremondi teostamiseks.

Jõhvi vallavalitsus oli küsinud 103 509 eurot põhjendusega, et torni saaks kasutada turistidele eksponeerimiseks. Samuti sai negatiivse vastuse koguduse enda taotlus 5346 euro saamiseks, et uuendada käärkambri aknad, uksed ja uksevõred.

2013. aasta eelarve koostamisel hakatakse arutama Mihkli koguduse 36 000eurost taotlust kellatorni katuse avariirestaureerimiseks.

Positiivse vastuse sai Tudulinna koguduse taotlus 3790 euro saamiseks, et taastada jupp katust, mille keeristorm Patrick ära viis. Samuti tuldi vastu Avinurme kogudusele, kes vajas 18 500 eurot kiriku katuse II etapi lõpetamiseks. MPÕKi Jõhvi kogudus sai piksevarda paigaldamiseks 3000 eurot.

Lisaks Jõhvi Mihkli kogudusele on järgmiseks aastaks taotluse esitanud Pühajõe kogudus, kes tahab 59 000 eurot katuse avariirestaureerimiseks, ning Narva Issanda Ülestõusmise peakiriku kogudus, kel on vaja 3341 eurot

valve- ja tuletõrjesignalisatsiooni paigaldamiseks ning 13 952 eurot videovalvesüsteemi paigaldamiseks.

Muinsuskaitseameti Ida-Virumaa vaneminspektor Kalle Merilai ütles Põhjarannikule, et programmi "Pühakodade säilitamine ja areng"

prioriteetideks on hetkel programmi raames alustatud ning veel lõpetamata tööd.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)