Esileht » Online » Online artiklid »

Pühakojad ootavad endiselt riigilt tuge

11.05.2011 | | Rubriik: Online artiklid

2005. aastal kümneks aastaks loodud pühakodade säilitamise riikliku programmiga on üle Eestimaa suudetud paljude kirikute seisukorda parandada, kuid samas on riik suutnud kaheksa aastaga raha eraldada esialgu lubatust vaid kolmandiku ulatuses.

Nii on riik lubatud 575,7 miljonist kroonist riigieelarvest eraldanud kaheksa aastaga 220 miljonit krooni ehk veidi üle 14 miljoni euro. Programmist raha ootavaid kirikuid on aga ligi sadakond, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Keskaegne Karja kirik on üks õnnelikest kirikutest, mis pühakodade säilitamise riiklikust programmist eraldatud 2,3 miljoni krooni eest sai uue katuse.

"Mina tulin siia 1991. aastal ja juba siis oli põhiteema uue katuse tegemine või remont. Sellest on möödas 20 aastat ja nüüd lõpuks on see tehtud, oleme rõõmsad ja rahul," tõdes EELK Karja Katariina koguduse õpetaja Veiko Vihuri.

Karja kirik pole mitte ainult "pühaks kojaks "oma ligi sajakonnale koguduse liikmele, vaid seda unikaalset tornita keskaegset kirikut külastavad igal aastal mitmedkümned tuhanded turistid.

Edasi ERR Uudistest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)