Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Pühad

04.05.2011 | | Rubriik: Kirikuelu


Ülestõusmispühal laulis Peterburi Jaani kirikus Kiviõli segakoor Poolkuu (pildil) dirigent Tiina Dammanni juhatamisel. Teemakohane tervitus ja mõtisklus oli Tallinna abipraostilt Arho Tuhkrult. Segakoori kontsert pakkus suures osas vaimulikku repertuaari, lisaks oli sinna põimitud ka isamaalisi laule.
Kontserdi järel pidas Arho Tuhkru armulauaga jumalateenistuse, kus teenis kaasa Peterburi Jaani koguduse segakoor Nonna Matsoni juhatusel. Teenistusele järgnes koosviibimine kogudusetoas kiriku keldrikorrusel. Rahvast oli kohale tulnud rohkesti ja kõik sujus suurepäraselt.

Moskva eestlased pidasid Eesti suursaatkonnas emakeelepäeva kuu aega hiljem, 16. aprillil. Emakeelepäevast osavõtjaid tervitas suursaadik Simmu Tiik (pildil) ja peeti neli ettekannet eesti keele teemadel. Esinesid haridus- ja teadusministeeriumi keeleosakonna juhataja Jaak Viller, Tartu ülikooli kirjandusloolane prof Arne Merilai ning Liisi Laineste ja Katrin Kern Eesti Kirjandusmuuseumist.
Saatkonna ruumides peeti ka jumalateenistus, kus teenis Arho Tuhkru. Järgmisel korral kogunetakse Moskvas jumalateenistusele jõulude aegu.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)