Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Püha Vaimu väljavalamine

04.06.2014 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Inimhingele on loomulik igatsus ja püüdlemine millegi parema ja kõrgema poole. Usk annab inimese elule suurema dimensiooni. Usu kaudu võime kogeda ühendust Jumalaga. On loomulik, et inimene mõtleb oma elus, kas Jumal on olemas. Ja kui Jumal on olemas, siis küsib inimene, mida see temale tähendab. Sageli jäävad need mõtted mõteteks ega vii mitte kuhugi. Vahel aga inimeses muutub midagi, ta kogeb Kõigekõrgemat ja temas tekib usk. Usk on Jumala kingitus inimesele, mis tuleb Jumala Vaimu kaudu.
Sageli sünnib usk just siis, kui inimesed on oma eluga ummikusse jooksnud ja märganud, et senised väärtused ei kanna enam. Kui jüngrid olid Jeesuse taevaminemise järel nõutud ega teadnud, mida teha ja kuidas edasi minna, siis nad palvetasid ja Jumal saatis neile oma Vaimu. Ka tänapäeva inimene võib elu ummikutes kogeda Jumalat, kuulda Jumala kõnetust ja kutset, mis muudab tema elu. Püha Vaim kõnetab inimesi erinevates eluolukordades.
Alati, kui Püha Vaim inimest puudutab, kogeb inimene oma elus mingit muutust. Püha Vaim on läkitatud meile lohutajaks, aitajaks ja kaitsjaks. Kui Jumala Vaim meid puudutab, siis muutub meie elu ning leiame kindluse ja turvatunde. Seda on vaja meie õnneks.
Nelipühi sündmuses, mil Püha Vaim tuli inimeste peale, on vastus inimese sügavaimale vajadusele. Jumala Vaim kõnetab ja puudutab meid tänapäevalgi.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)