Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Püha Vaimu väljavalamine

23.05.2012 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Nelipühade aeg on kindlaks määratud Apostlite tegude raamatu teises peatükis kirjeldatud Püha Vaimu väljavalamise järgi.
Nelipühade piiblitekstid kõnelevad Pühast Vaimust, kes on saadetud meile kaitsjaks, aitajaks ja lohutajaks. Püha Vaim on meie juures ja meie sees selleks, et anda eluteel kinnitust ja juhatust.
Jumala Vaim näitab, mis on õige ja mis väär. Kui palvetame keerulistes olukordades, siis näitab tema õiget teed. Nii võib kristlane kogeda igal hetkel Jumala lähedalolu ja teada, et ta pole kunagi üksi, vaid Püha Vaim on temaga.
Esimestel nelipühadel ristiti umbes 3000 inimest. Nii suure hulga inimeste korraga ristimine kinnitas Püha Vaimu tulemist. Seepärast peetakse nelipüha ka kristliku kiriku sünnipäevaks.
Püha Vaim liidab kõik maailma kristlased ühtekokku. Nii on kristliku kiriku ühtsus kokku võetud piiblisalmis: «üks Issand, üks usk, üks ristimine …» (Ef 4:5).
Erinevatesse kirikutesse kuuluvate kristlastena on meil väga palju seda, mis meid seob. Ristimine on üks kristlasi liitev talitus. Oleme ristitud ja Jumala lapsed. Püha Vaim annab kristlastele nende erinevustest hoolimata armastust ja üksteisemõistmist ning aitab meil kõrvuti armastuses ja üksteist toetades elada.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)