Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Püha Vaimu ootus

08.05.2013 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Inimesel on elus alati oma küsimused ja hirmud. Samuti on need seotud usuga. Kas Jumal on olemas? Kas ta kuuleb palveid? Kas Jumal aitab ja hoolib? Need on küsimused, millele iga kristlane on oma elus mõelnud.
Kiriku õpetus rõhutab, et usk ei ole mitte inimese enda püüdluse saavutus, vaid Jumala kingitus. Püha Vaim tuleb ja annab inimesele selguse kõige olulisemates usulistes küsimustes. Kui inimesel on Jumala Vaim, siis ta ei usu mitte sellepärast, et teised talle midagi selgitavad, vaid sellepärast, et ta on veendunud usutavas asjas. Usku ei saa keegi ära tõestada, see eristabki usku teadusest. Usk on kogetav, tajutav, müstiline.
Püha Vaimu kaudu saavad kristlased osa Kristusest ja lunastusest. Jumala Vaim näitab, mis on elus valesti, ja kui kristlane palvetab, saab ta Kristuse ristisurma pärast andeks. Ning siis annab Jumal oma Vaimu kaudu inimesele jõudu oma elu muutmiseks ja uue elu elamiseks. Püha Vaimu läbi saab inimene oma ellu vastu võtta Jumala annid. See tähendab inimese uut suhet Jumalaga, kus ta ei pea enam kartma ega kõhklema, vaid võib Jumalat oma Isaks kutsuda ning elada tema lapsena selles maailmas õnnelikult. Alati, kui elus on probleeme ja muresid, võib palvetada ja Issandalt tuleb vastus ning abi. Me võime oodata ja paluda, et Püha Vaim tuleks ja muudaks meie elu.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)