Esileht » Uudis » Esileht »

Püha Vaimu koguduses uus diakon

11.03.2008 | | Rubriik: Esileht, Kirikuelu

Pühapäeval, 9. märtsil ordineeris peapiiskop Andres Põder Tallinna Püha Vaimu kirikus diakoniks Eha Krafti (fotol).Äsja ordineeritud diakoni esmaseks ülesandeks saab laste- ja noortetöö. Koguduse õpetaja Gustav Piir ütles Eesti Kirikule, et Eha Krafti ülesanded on seotud põhikogudusega. «Lisaks on üldkiriklikke ülesandeid Laste- ja Noorsootöö Ühenduse juures ning ta on ka abiks venekeelsete jumalateenistuste ja koguduse tegevuse juures, mis toimub Tallinnas Peeteli kirikus,» täpsustas Piir.
Vastavalt EELK põhikirjale määrab diakoni ametisse peapiiskop koguduse õpetaja ettepanekul ja koguduse nõukogu nõusolekul. «Eha Kraft on meil mõnda aega tööl laste- ja noortetöö alal. Otsustasime diakoni koha luua ja tema ordinatsiooni taotledes pidasime silmas ka laiemat tööpõldu,» märkis Piir. «Kirikutööpõllule inimesi leida pole sugugi kerge. Sobivus ja kutsumus on olulised,» tõdes õpetaja. Sisemine kutsumus ja kiriku poolt kutse määravad tema arvates selle, kas inimene kirikutööle tuleb.
Õppimishimuline diakon
Eha Kraft rääkis Eesti Kirikule, et jõudis Püha Vaimu kogudusse sooviga teha seal vajalik kogudusepraktika, erilise sooviga keskenduda liturgiale, mida õp Piir on lugenud Usuteaduse Instituudis. «Mul vedas, sest õp Piir osutus väga toetavaks ja rahulikuks juhendajaks, kel on viitsimist juhendatava kirjatööd läbi vaadata ja anda pidevalt tagasisidet,» selgitab Kraft, kes on 1992. aastal lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Ülikooli algõpetuse pedagoogika ja metoodika erialal ning UI 2006. aastal teoloogia erialal. Praegu õpib sealsamas magistriõppes.
Õpingusoovid pole aga lõppenud, Eha Kraft loodab peatselt asuda õppima pastoraalseminari. «Ma suhtun oma praegustesse tegemistesse kui instituudis õpitu kinnistamise perioodi. Ma olen saanud hulga teadmisi ja nüüd püüan teooria ühendada praktikaga või teooria viia üle praktikasse ja on hea, et ma ei ole sel perioodil üksi, et mul on kõrval kogenud vaimulikud, kellelt on võimalik nõu küsida,» kinnitas diakon.
Tallinnas on veel teinegi kogudus, mis Eha Krafti ordinatsiooni pikisilmi ootas. Nimelt tegutseb pealinnas väike venekeelne luterlaste kogukond. Sügisest kogunevad nad Peeteli kirikusse kaks korda kuus reedeti piiblitunniks ja laupäeval teenistusele. «Minu ordinatsiooniga seoses hakkavad neil teenistused toimuma iga nädal,» rõõmustab Kraft.
Vaimulikest rikas kogudus
Tallinna Püha Vaimu koguduses on praegu kaheksa vaimulikku: koguduseõpetaja, kolm abiõpetajat ja kolm anglikaani kiriku vaimulikku. Abiõpetajad on seotud eri töölõikudega: Valdek Johanson vastutab põhikoguduse diakooniatöö eest ning teenib Läti Kolmainu osakogudust ja Riia Peeter-Pauluse kogudust; Tiiu Hermat vastutab viipekeelse töö eest Sakariase osakoguduses ja peab viipekeelseid teenistusi Pärnu Eliisabeti koguduse juures; Mårten Andersson on abiks põhikoguduse juures põhiliselt puhkuseasendajana. Peale selle tegutseb kolm anglikaani kiriku vaimulikku: arhidiakon Mark Oakley, preester Rupert Moreton ja diakon Tuomas Mäkipää, kes teenivad Püha Timoteose ja Püha Tiituse osakoguduses.
Tallinna Püha Vaimu koguduses on veel 16 töötegijat, pooled teevad tööd muude ülesannete kõrvalt. Püha Vaimu Kiriku sihtasutusel on 7 töötegijat, kes aitavad kaasa kirikutöös. Koguduses on praegu 1847 inimest hingekirjas.

Lea Jürgenstein

Üks kommentaar artiklile “Püha Vaimu koguduses uus diakon”

  1. kobras says:

    Õnnitlused värskele diakonile!

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)