Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Püha Vaimu kogudus valmistub teleülekandeks

21.12.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

 Sõnumit sellest, et neitsi Maarja tõi ilmale oma esimese poja, kuulutatakse sel aastal rahvale telepildi vahendusel Püha Vaimu kirikust (fotol).

Tähtsaimal kirikupühal jutlustab piiskop Einar Soone, kaasa teenivad jumalateenistusel koguduse õpetaja Gustav Piir ja abiõpetaja Valdek-Raivo Johanson. Muidugi aitab rõõmusõnumit kuulutada muusika.
Rõdul võtab kohad sisse koguduse koor Crede, keda juhivad Merje Karu ja Endrik Üksvärav, koguduse kammerkoor Riho Ridbecki juhatusel toetab aga koguduse laulu eestlauljana kooriruumis.
Juba kaks nädalat tagasi külastasid teletöötajad kirikut, et selgitada välja, kuhu tulevad ülekande tarbeks kaamerad. On haruldane juhus, et ülekanne tehakse sellest auväärsest pühakojast. Et teenistus peab vältama väga kindla aja, tehakse teenistuse peaproov. 
Otseülekanne kirikust algab ETVs laupäeval, 24. detsembril kell 17, kirikulisi palutakse teenistusele tulla ülekande laabumiseks veerand tundi varem.
1. jõulupüha jumalateenistuse ülekanne ETVs on pühapäeval, 25. detsembril kell 14 EAÕK Püha Siimeoni ja nais­prohvet Hanna piiskoplikust kirikust.
Jumalateenistusel teenivad ülipühitsetud metropoliit Stefanus ja koguduse ülempreester Mattias Palli. Apostliku õigeusu kiriku katedraal pühitseti 2007. aasta mais. Mõlema otseülekande režissöör on Toivo Köster.
Jumalateenistused kantakse üle ka nii Viker- kui Klassikaraadios. Püha jõuluõhtu jumalateenistust saab kuulata kell 16 Tallinna Jaani kirikust, kus jutlustab õpetaja Arne Hiob. 1. jõulupüha teenistusel Viimsi Jakobi kirikus jutlustab õpetaja Arho Tuhkru, kaasa teenib koor, laulma on lubanud tulla Hanna-Liina Võsa. Ülekande algus kell 11.
Rita Puidet 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)