Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Psalmimuusika ja rahvaviiside seaded

13.04.2010 | | Rubriik: Teated

Tartu Maarja koguduse kirikumuusik Elke Unt annab välja oma esimese CD, mis valmib koostöös ooperiteater Vanemuise solistide Atlan Karbi (bariton) ja Karmen Puisi (metsosopran) ning Tartu Noortekooriga.
Plaadil kõlavad psalmimuusika, liturgiline tekstimuusika ja rahvaviiside seaded. Lisaks Elke Undi loomingule on esindatud väliseesti kirikumuusikutest Maimu Miido ning Helen Tobias-Duesbergi looming. Eestikeelset psalmimuusikat on soololauludena väga vähe ja uus plaat annab võimaluse emakeelse vokaalmuusikaga Jumala poole pöörduda. Tekste saab kasutada ka õpetuslikel eesmärkidel, sest tegu on tänapäevase luterliku traditsiooni liturgilise muusika hea näitega.
Elke Unt on alates 2007. aasta suvest korraldanud suviti Lõuna-Eesti kirikutes kontsertsarja «Suvehelid». Mõte salvestada tehtu plaadile sündiski koostööst Atlan Karbi ja Karmen Puisiga, kellele Unt kirjutas suvisteks kontsertideks psalme. Mitu plaadil kõlavat psalmi on aga kirjutatud hoopis Tartu Maarja koguduse koorile kirikuaasta pühade jumalateenistustel laulmiseks või varasemast perioodist liturgiakomisjoni korraldatud jumalateenistusmuusika õppepäevade jaoks.
Sibeliuse Akadeemia liturgilise muusika õppejõud Juhani Haapasalo on kutsunud Elke Undi esitlema oma psalme Sibeliuse Akadeemia kontsertsarjas «Soiva Akatemia». Sarja kontserdil «Eks teie tea?» 29. aprillil tuleb ettekandele ka R. Tobiase, A. Kapi, P. Süda ja E. Arro loomingut. Elke Undi psalme laulab autori enda saatel sel kontserdil Helsingi Vanas kirikus Sibeliuse Akadeemia lauluõppejõud Erkki Rajamäki.
Kontsert toimub Hugo Lepnurme Muusikaühingu eestvõttel ka Pärnu Eliisabeti kirikus 18. aprillil kell 11.30 ning mai lõpus on kavandatud plaadi esitluskontsert Tartus.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)