Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Projekti läbi säästvat toimetulekut õppima

23.01.2008 | | Rubriik: Uudised

Gustav-Adolf-Werk (GAW) rahastab Eesti projekti        10 000 euro ulatuses.4.–6. jaanuarini toimus Ida-Friisimaal Potshausenis Gustav-Adolf-Werk’i Põhja-Saksamaa töörühmade aastakoosolek «Mit weitem Horizont» (Pikemas perspektiivis), kus tehti kokkuvõtteid ja peeti tulevikuplaane. Kokku oli tulnud ligi 70 inimest üheksast maakirikust, lisaks külalised ja ettekandjad Tšehhist, Rumeeniast ja Eestist.  
Kord aastas toimuval ühisnõupidamisel annab omapoolse hinnangu kogu GAWi tööle Leipzigis asuv keskus; nii andis aru ka Hans Schmidt, GAWi peasekretär. GAWi juubeliaasta läks edukalt, peeti plaanitust rohkem jumalateenistusi ning koguti annetusi 1,75 miljoni euro ulatuses. Käesolevaks aastaks on seatud sihiks 1,5 miljoni euro kogumine, millega toetatakse diasporaatööd eri riikides, sh Eestis.
Ilmselt üha tugevamalt esile tõusvaks suunaks kujuneb aga GAWi toetus oma, Saksamaal asuvate evangeelsete koolide rajamiseks. Peasekretäri järel esitasid oma tööst ülevaate ka kõik maakirikute töörühmad ning samuti tutvustati uusi projekte, millest võib esile tuua Baltimaade 2008. aasta projekti «Sinu juures on eluallikas» (Ps 36:10).
Eesti aastaprojekti moodustab selles Ühenduse Naised Teoloogias poolt koostatud alaprojekt «Mina annan teile hingamise» (Mt 11:28), mis alates 2009. aastast pakub meie kiriku vaimulikele võimalust õppida oma tööga tasakaalukalt ja ennast säästvalt toime tulema. Kokkuleppeliselt rahastab GAW Eesti projekti 10 000 euro ulatuses.
Igal aastakoosolekul kuulatakse ka erinevate maade esindajate ettekandeid. Nii olid seekord kõnelema kutsutud dekaan Bruno Fröhlich Rumeenia evangeelsest luterlikust kirikust, kes rääkis oma maa ja kiriku ajaloost ning andis ülevaate GAWi toetuse kasutamisest; pastor Milos Rejchrt Tšehhi Böömi Vendade kirikust rääkis böömi vennaskonna kujunemisest ning väikese kiriku muredest ja rõõmudest.
Allakirjutanu oli aga palutud ettekannet pidama naiste ordineerimisest EELKs. Tunniajase ettekande järel tekkis aktiivne diskussioon ja paljude Eestit hästi tundvate inimeste küsimused muutusid hiljem pikemateks kõnelusteks.
Et paljud olid Ida-Friisimaal esimest korda, tutvustati muidugi ka selle piirkonna eripära – alates teetseremooniast ja oma keelest plattdeutsch’ist kuni Läänemere rannikuni; loomulikult lauldi meilgi hästi tuntud «Läänemere laineid». Aastakoosolek lõppes kolmekuningapäeval ülevas meeleolus, sõpradena mindi laiali, tagasi oma tööjärjele.  

Hedi Vilumaa

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)