Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pressist Pärdi lainele

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

Eks see pane ikka vastu põtkima, kui tunned, et oksa, millel istud, saagida võetakse. Raske oli nõustuda dr Riho Saardi mõttekäiguga nädalavahetuse Postimehes, kus ta religioosset käitumist mentaalseks nähtuseks nimetab. Hiljuti ilmunud raamatu «Kristluse ajalugu selle algusest tänapäevani» autor kinnitab lausa, et «teatavad religiooni vormid ja käitumused on meditsiiniline probleem». Klišee «religioon on oopium rahvale» tuli paralleeliks silme ette.
Ajaleht Sirp aga pakub enne tuleval esmaspäeval Tallinna Niguliste kirikus aset leidvat kirikute laiendatud kasutusele pühendatud rahvusvahelist seminari teemasse põhjaliku sissevaate. Pealkirjaks sõnastatud küsimus kirikutest kui võimalikust üleliigsest hooneliigist on (õnneks) varustatud küsimärgiga, peale asjakohase probleemipüstituse saame lugeda õnnestunult valitud kõneisikute (Toomas Paul, Veiko Vihuri, Annika Laats, Gustav Piir) asjalikke kommentaare. Küsimus on ja küsib vastus(t)e järele.
Kui masendus väljavaatest, et usklikud on kamp hääbumisele määratud (usu)hulle, kelle kooskäimisteks enam kirikuhooneid vaja pole, liialt peale kippus, aitas Arvo Pärdi «Tabula rasa» kuulamine meeled taas klaariks. Maailmakuulus suurmeister nimetati käesolevaks akadeemiliseks õppeaastaks Tartu ülikooli kaunite kunstide professoriks ning just eelmisel nädalal toimus täissaalile sarja «Sõna ja muusika» esimene seminar, kus Pärdi heliloomingut vaadeldi teoloogilises, filosoofilises, kultuuriloolises ning reaalteaduslikus kontekstis.
Liina Raudvassar