Esileht » Uudis » Uudised »

President käis Püha Tooli kutsel Vatikanis

04.05.2011 | | Rubriik: Uudised

Johannes Paulus II. InternetPresident Toomas Hendrik Ilves ja pr Evelin Ilves osalesid 1. mail Vatikanis paavst Johannes Paulus II õndsakskuulutamise tseremoonial.
Vastava määruse eelmise kirikupea kohta allkirjastas paavst Benedictus XVI käesoleva aasta jaanuaris. Õndsakskuulutamine on viimane samm pühakuks kuulutamise teel ning sellele peab vastavalt kehtestatud korrale ja arusaamadele eelnema ime. Johannes Paulus II omistatud esimene ime on neljakümnendates eluaastates Prantsuse nunna Marie Simon-Pierre’i tervenemine Parkinsoni tõvest. Sama haigust põdes ka kirikupea ise.
Nagu on öelnud mitmed vatikanoloogid ning Rooma-Katoliku Kiriku Eesti apostellik administraator piiskop Philippe Jourdan, on Johannes Paulus II puhul oluline ka tema populaarsus ning eeskuju kogu kristliku maailma jaoks.
Johannes Paulus II, kodanikunimega Karol Józef Woj­tyła (18.05.1920–02.04.2005), oli esimene poola-leedu päritolu paavst ja muide ka esimene paavst, kes astus üle luterliku kiriku ukse. Oma 1993. aasta septembrivisiidi aegu Eestis peetud kõnes ütles ta, et hindab kõrgelt siinseid vennalikke suhteid eri konfessioonide kristlaste vahel.
Johannes Paulus II valiti paavstiks 16. oktoobril 1978 ja pühitseti ametisse 22. oktoobril, mil ta pidas jutluse sõnumiga «Ärge kartke!». Ta valis oma paavstinime Johannes Paulus I järgi. Johannes Paulus II sai paavstiks 58aastaselt, olles noorim paavst pärast Pius IX.
Johannes Paulus II põrm on senisest krüptist välja võetud ja sängitatakse pärast pühakuks kuulutamist teise kohta. 
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)