Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

PRAOSTKONDADE UUDISED

08.06.2006 | | Rubriik: Uudised

Pärnu

Pärnu Jakobi kogudusel ilmus kolmas number koguduse ajalehte Jakobi Pühapäev.

Toimetaja Heli Künnapas kirjutab tervituskirjas: «Ajaleht on vaid üks püüe meie koguduse liikmeid teineteisele, kirikule ja seeläbi ka Jumalale lähemale tuua.»

8leheküljene üllitis on värviküllane ja inforohke. Ajalehest võib leida temaatilise mõtiskluse koguduse diakonilt Tõnu Taremaalt ning terve galerii eredaid hetki koguduse elust sõnas ja pildis. Kindel koht on teadetel, mis annavad ülevaate sellest,  mis täpselt toimumas. Kaunilt kujundatud lehenumber kutsub lugema. Järgmine lehenumber valmib kesksuvel.

Valga

Karula kogudus korraldab sel pühapäeval, 11. juunil kirikus perepäeva, järjekorras kolmanda. Päev algab jumalateenistusega, seejärel saavad osalejad kuulata kodukandi, koguduse ja kiriku ajalugu, mida tutvustavad kohalik diakon Enno Tanilas ja Urvaste õpetaja Üllar Salumets ja võib-olla ka Jaan Lattiku vennatütar Helbe Merila.

Edasi võistlevad perekonnad Piibli ja Karula kihelkonna tundmises. Lapsed saavad meisterdada , ühiselt võetakse laulda. Et ümbruskonnas on hulga huvitavate nimedega  legendidega seotud paiku, tehakse väike matk.

Enno Tanilas ütleb, et korraldatav perepäev on eriline laste- ja noortetöö vorm, millega haaratakse kirikusse erinevaid põlvkondi ja ärgitatakse inimesi uurima kodukoha ajalugu ja seda hindama. «Perepäev on peretunde loomisel väga oluline,» ütleb ta ja loodab, et see toob ehk mõnegi inimese kirikule lähemale.

Kogudus sai perepäeva jaoks toetust kohalikust omaalgatuse programmist.

Viru

Väike-Maarja väike orel antakse Haljala kogudusele. Juba üle-eelmisel aastal oli koguduse õpetaja Ahto Mäe sõnul koguduse juhatus otsustanud ära anda kümmekond aastat tagasi Saksamaalt toodud 1970ndate algul ehitatud väikese Walker-oreli. Tingimuseks oli, et enne remonditakse kiriku suur, 1848. aastal ehitatud Gustav Normani pill. Viimase remont lõpetati möödunud sügisel ja nüüd jõudis kätte aeg loobuda 18. sajandist pärit pillist.

Õpetaja Mäe ütleb, et Haljala kogudus pole esimene kosilane, pilli on ka varem vaatamas käidud. Sõpruse poolest on kaupa tehtud sama praostkonna Haljala kogudusega, et aidata elavdada nende muusikalist tegevust. Pilli võtab lahti ja paneb uuesti kokku orelimeister Hardo Kriisa.

Taevaminemispühal, 25. mail toimus Väike-Maarja kirikus nn lahkumiskontsert, kus mängis korraga kaks orelit. Esinesid organist Toomas Trass ja tema õpilane Gulnara Barambajeva, kontsert plaadistati. 

EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)