Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

PRAOSTKONDADE UUDISED

01.06.2006 | | Rubriik: Uudised

Viru
Lääne-Virumaa kogudused kohtusid oikumeenilisel ümarlaual.
Eelmisel kolmapäeval toimus Rakveres Lääne-Viru maakonna kirikute ümarlaud, kus seekord arutati religiooniõpetuse vajalikkust eesti koolides. «Koolide religiooniõpetuse temaatika kerkis ümarlaua päevakorda juba sügisel.
Aruteludes leidsid maakonna koguduste esindajad, et teema arendusest ei tohiks kirikuid kõrvale jätta, sestap tuldi nüüd välja tõhusamate ettepanekutega,» märgib  Tarmo Linnas, Viru-Jaakobi koguduse diakon, Lääne-Virumaa maavanema nõukoja liige. Tema sõnul on plaanis koostada vastavasisuline märgukiri omavalitsuste juhtidele, et asja olemust selgitada.
Läinud sügisel Lääne-Virumaa maavanema Urmas Tamme algatusel kokku kutsutud koguduste oikumeeniline ümarlaud hõlmab maakonna kristlikke kirikuid. Sealt alates kohtutakse regulaarselt umbes kord kuus. Kokkusaamiste eesmärgiks seati esmalt üksteise tundmaõppimine, aga ka kohaliku usuelu koordineerimine ja koguduste ja kirikute vahelise koostöö edendamine.
Tarmo Linnas hindab taolise koguduste juhtide kokkusaamise juures eelkõige oikumeenilist osadust, aga ka võimalust oma probleemidest rääkida ning omavalitsuste abiga neile lahendust leida.

EK

Üks kommentaar artiklile “PRAOSTKONDADE UUDISED”

  1. Külaline says:

    :) :grin ;) :eek :upset :upset :zzz :upset 8) :zzz :upset

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)