Slava Ukraine

Põlva kogudus sai päranduse

01.05.2008 | | Rubriik: Määratlemata

Pühapäeval, 13. aprillil külastas Põlvat proua Salme Foulds Kanadast, kes hommikuse jumalateenistuse järel andis Maarja kirikus kogudusele üle ümbriku Põlvas sündinud, ent Kanadas surnud Albert Parrase pärandusega.

Albert Parras sündis 24. veebruaril 1915. aastal ning veetis oma elu algusaastad Põlvas. 1944. aasta sügisel põgenes ta koos abikaasaga Rootsi ning 1948. aasta novembris asusid nad miinitõrjelaeva Walnut pardal teele Kanada poole. Sama aasta 13. detsembril saabusid Halifaxi ning juba järgmise aasta kevadel sai Albert töökoha Hamiltoni Studebakeri autovabrikusse. Hamilton jäigi tema koduks.
Oma elu viimase aasta (ja kuu veel pealegi, kui täpne olla) veetis Albert Torontos Ehatare eestlaste hooldekodus. 2006. aasta septembris halvenes vanahärra tervis järsult ning viimased paar elukuud pidi ta veetma isolatsioonis. Albert Parras lahkus igavikku 2006. aasta 25. oktoobril ning on maetud Hamiltoni Metsakalmistule.
Oma testamendis pidas Albert Parras meeles mitmeid eraisikuid ning asutusi, kuid peamiseks pärijaks määras ta Põlva Maarja koguduse. Tema pärandusest laekuvad summad võimaldavad kogudusel välja ehitada uued laste- ja noortetööks vajalikud tööruumid, korrastada kiriku käärkambri ja õpetajamaja, tasuda erinevate kirikuhoone jaoks vajalike projekteerimistööde eest ning tasuda omaosalus suuremates kirikuhoonega seotud projektides (elektrisüsteemi täielik rekonstrueerimine, uste ja akende renoveerimine jne).

 

Toomas Nigola,
Põlva koguduse õpetaja

Üks kommentaar artiklile “Põlva kogudus sai päranduse”

  1. Aga ütleb:

    kus nüüd selle raha eest saab ornaate viirukipanne ja monstrantse!…

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)