Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Põltsamaale laulurõõmust osa saama

02.05.2012 | | Rubriik: Kirikuelu, Muusika

Reet Sester on viimased viisteist aastat pühendanud ennast Põltsamaa koguduse segakoorile ning aidanud kujundada kohalikku muusikaelu. Arhiiv5. mail tähistatakse Põltsamaal koos paljude külalistega koguduse segakoori 55. sünnipäeva.

Viljandi sinodilgi sai praostkonna muusikatöö koordinaatorilt Taimi Välbalt kiita just Põltsamaa kogudus oma mitme kollektiiviga. Peale koori tegutsevad lauluansambel, plokkflöödiansambel ja lastekoor.
1955. aastal Asta Kuurme loodud koor on tugevate traditsioonidega, muusikategemine on pakkunud vaimulikku kosutust ning andnud kooskäimise ja tegutsemise võimalust läbi aegade. Koori on juhatanud omanäolised ja tugevad muusikainimesed, olulist tööd tegi 1990ndate algul Tiina Luhamets. 1997. aastast on koori juhiks Reet Sester.
Põltsamaal on laulurõõmu eripäraks seegi, et koguduse koor on ka linnapildis nähtav ning oluline kollektiiv, kellega erinevate esinduslike sündmuste puhul arvestatakse. Praegu on tegemist kooriga, kus lauljate keskmiseks vanuseks on 40 eluaastat. Kaasa teenitakse jumalateenistustel ja kirikupühadel ning on ka antud hulgaliselt kontserte.
Sünnipäevakontserdi puhuks on külla ja kuulama kutsutud hulk sõpru, musitseeritakse koos Viljandi Pauluse koguduse segakooriga, kelle dirigendiks on Külli Salumäe. Kahe koori sõprussidemed on pikaajalised ning sel korral kantakse koos keelpillikvartetiga ette ka Sirje Kaasiku «Missa brevis». Lisaks tuleb esitamisele hulk kaunist muusikat kummagi koori repertuaarist.
Dirigent Reet Sesteri sõnul on argipäev kiire ja töine ja eks tublid koorilauljad peavad oma aegu klapitama, et kokku saada. Koori jaoks on oluline ka seltsielu ja esinemised. Möödunud aastal esindati praostkonda Brahmses Saksamaal, sel aastal sõidetakse esinema Peterburi Jaani kirikusse.
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)