Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Põltsamaal kõneldi elust kui kingist

18.05.2010 | | Rubriik: Kirikuelu

Pihlaka istutamisega on ametis (vasakult) arst Peeter Dmitriev, Eesti Neeruhaigete Liidu esinaine Kirke Kuld, USA pressi- ja kultuuriatašee asetäitja William O'Connor, Arho Tuhkru, Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev, Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots ja Ants Paju.  Arho TuhkruPühapäeval peeti elundidoonoripäeva.
Päeva motoks oli «Täname, et hoolid» ja see oli pühendatud kõigile doonoritele ja nende lähedastele. Niguliste kirikus juhatas vaimuliku mõtisklusega päeva mõtteni õpetaja Arho Tuhkru, kes, tuginedes Ps 139 tekstile, rõhutas, et iga päeva tuleb võtta kingitusena, kuna kõik, mis puudutab elu või elu lõppemist, ei ole meie endi teha. Ta rääkis tänust, mida tunneme nende vastu, kelle elundi toel saab jätkuda mõne teise inimese elu.  
Kiriklikule osale, kus musitseeris pianist Nicolas Scriabine ja kelladeansambel Campanelli, järgnes koosviibimine Sõpruse pargis, kuhu istutati valge pihlakas, mis sümboliseerib hoolivust.  
Igal aastal vajab Eestis uut elundit enam kui poolsada inimest. Kõige rohkem siiratakse neeru, aga ka maksa, silma sarvkesta, veresooni, vere tüvirakke ja luid. Organite saamiseks on kaks võimalust – inimene loovutab abivajajale enda või oma ajusurmas viibiva lähedase elundi. Elundeid eemaldatakse ainult ajusurmas patsientidelt, kellel pole paranemislootust.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)