Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Põltsamaa kogudusemaja on hea laagripaik

04.05.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Põltsamaa kogudusemaja on saanud paljude põhjanaabrite suviseks leerilaagri paigaks. Markus Haamer
1994. aastal endisest pastoraadihoonest üles ehitatud Põltsamaa kogudusemaja pakub suveperioodil külalislahket majutust.

On üsna õige öelda, et pastoraadimaja tuli uuesti üles ehitada, sest endisaegne hoone oli kõvasti kannatada saanud ja ajahambast puretud. Varasema mansardkorruse asemele ehitati teine korrus täis ning esialgsete plaanide kohaselt oli seal ruumi kolme korteri jagu.
Põhiliselt on hoone ikka kogudusetöö keskus, talvel elatakse rahulikumas tempos, toimub vaid mõni üksik koolitus või suurem kokkusaamine. Siin asub ka õpetaja kabinet, ruumid arhiivi jaoks ja sekretärile. Põltsamaa gümnaasiumi remondi aegu pakuti siin peavarju ka kooli algklassidele.
Suvel on maja pidevalt rahvast täis. «Oleme siia ligi 60 inimest ööbima mahutanud, see oli möödunud aastal ülikooli usuteaduskonna kevadpäevade aegu, aga voodikohti on siin tegelikult 40 ringis,» kõneleb koguduse õpetaja ja vastne Viljandi abipraost Markus Haamer.
Viimased kolm aastat on leerilaagreid pidanud nii Kangasala kui Korsa kogudus Soomest, mõlemad kahe laagriga.
Kogudusemaja köögis tehti suurem remont 2007. aastal ja siis arvestati tervisekaitse ameti nõuannete ja soovitustega. Maja ise on soe, õdus ja puhas; õues on võetud maha võsa ning avatud vaade Põltsamaa jõele ja sillale. Jalgpallimänguks ja muudeks tegevusteks on ka ikka parasjagu ruumi.
Kogudusemaja korrashoiu eest hoolitseb aasta ringi perenaine Siiri Kippus, kes laagrite puhul ka koka appi kutsub. Markus Haameri sõnul ollakse hoone majandamisega kerges plussis, oma keskküttesüsteemis on kasutatud nii puid kui kivisütt, kuid viimaste aastate praktika on kätte näidanud puitbriketi eelised.
Selleks suveks on suuremate laagrite tarvis Põltsamaal juba ajad broneerinud.
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)