Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Politsei kupatas matuseauto kiriku eest minema

25.10.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 

Pärnu politseinikud ajasid eelmisel nädalal Kuressaares Tallinna tänavalt minema Laurentiuse kiriku ees parkinud matuseauto, kes rikkus seal seistes parkimise keelumärgi nõuet.

Linnavolikokku kuuluv Anti Toplaan esitas neljapäeval volikogu istungil esinenud Kuressaare politseijuhile Aare Allikule küsimuse, milline on siis lahendus, kui auto ei tohi kiriku ees enam lahkunut ja tema saatjaid oodata.
Samuti rikuvad Toplaane sõnul seadust ka kiriku kõrval asuvale Grand Rose spaale kaupa toovad autod, kes sõidavad selleks kõnniteele või jäävad sõiduteele.

Aare Allik rääkis Oma Saarele, et matuseauto kiriku ees seismine on kindlasti probleem, sest liiklusmärgid ja reeglid on mõeldud kõigile ning erandeid ei ole.

Volikogu istungil Toplaanele vastates mainis Allik siiski, et temale alluvad kohalikud politseinikud on üritanud teemasse mõistvalt suhtuda. “Kuid sellist mõistmist ei pruugi esineda mandrilt tulnud politseinike poolt,” tõdes Allik.

Samas on tema sõnul kiriku kõrval Tallinna tänavale maha joonitud topeltjooned, millest liiklejad ei tohi mingil juhul üle sõita, kuid kiriku ees parkiv auto sunnib seda siiski tegema.

Ühe võimalusena näeb Allik tee äärde kõnniteel kasvavate puude vahele parkimistaskute rajamist. Matuseauto võiks aga Alliku sõnul teoreetiliselt parkida ka kiriku hoovis, kus selleks koht olemas.

Saare Matusebüroo juht Helju Välisson ütles, et tema praegu lahendust ei tea, kuid seda otsitakse aktiivselt. “Probleem on tõesti tõsine, üritame seda lahendada koos politsei ja kirikuga,” sõnas ta.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)