Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Politsei- ja piirivalvekaplanid tähistasid aastapäeva

16.01.2013 | | Rubriik: Uudised

13. jaanuaril oli politsei- ja piirivalveameti kaplaniteenistuse viienda aastapäeva pidulik jumalateenistus Tallinna toomkirikus.

Jumalateenistusel teenisid peakaplan Jaan Jaani (fotol), õpetaja Urmas Viilma, abiõpetaja Arho Tuhkru. Kaasa teenisid kaplanid Valdo Lust, Kaido Petermann, Ago Rand ja Küllike Valk. Orelil Kadri Ploompuu, trompetil Mart Kivi. Kohal olid politsei- ja piirivalveameti peadirektor Raivo Küüt, kaitsepolitsei peadirektor Raivo Aeg, peapiiskop Andres Põder ja EKNi president piiskop Einar Soone.
Jaan Jaani ütles jutluses, et politsei kaplaniteenistuse loomine oli päris raske väljakutse. Ise oli ta selleks ajaks juba 30 aastat kirikuametis olnud ja kutse politseisse minna oli väga üllatav, nagu oleks pakutud, et kas tahad meremeheks hakata. Ent Jumala teed on kummalised. Enese tõestamine käis aegapidi. Kui algul oldi üsna kriitilised, et «… mida need papid siin politseis ringi tatsavad», siis nüüdseks on kap­lanid nii politseis kui piirivalves omaks võetud. Nii et kui Jumal saadab tööle, siis mine! «Kui head viinamäe aednikud oleme olnud, ei tea, kuid oleme oma parema äranägemise järgi töötanud,» ütles peakaplan lõpetuseks.
Peapiiskop Andres Põder seadis Jaan Jaani ametisse täpselt viis aastat tagasi – 13. jaanuaril 2008 Tallinna toomkirikus. Kaplani ülesanne on ametnike hingehoidlik nõustamine, psühholoogilise abi andmine ja vaimulike talituste läbiviimine.
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)