Esileht » Uudis » Uudised »

Politsei ja piirivalve aastapäeva jumalateenistus

09.11.2010 | | Rubriik: Uudised

Pärnu Eliisabeti kirikus jutlustas politsei- ja piirivalveameti kaplanaadi vanem Jaan Jaani.  Tiiu PikkurReede, 5. novembri pärastlõunal oli Pärnu Eliisabeti kiriku ümbruses näha tavatult palju mundrimehi.
Tegu polnud siiski mitte politsei tööpäeva, vaid pidupäevaga. Eesti politsei ja piirivalve pidas esimest korda ühiselt aastapäeva jumalateenistust.
Jumalateenistusel jutlustas politsei- ja piirivalveameti kap-lanaadi vanem Jaan Jaani, kaasa teenisid kaplanid Valdo Lust, Kaido Petermann ja Ago Rand, orelil mängis Jaanus Torrim, esines politsei- ja piirivalveorkester Hando Põldmäe juhatusel.
Kaplanaadi vanem Jaan Jaani tuletas jutluses meelde, et käesolev aasta algas paljudele üsna raskelt, kui kolm ametkonda – politsei, piirivalve ning kodakondsus- ja migratsiooniamet – ühte liideti. Kaplani ülesanne oli inimeste rahustamine ja julgustamine. Kaplani tööpäev möödub sageli inimeste murede ärakuulamises, nendega rääkimises, koos lahenduse otsimises.
Jaan Jaani soovis lõpetuseks kõigile jumalateenistusel osalenud politseinikele ja piirivalvuritele meelekindlust, sest teenivad ju kõik koos oma riiki – Eesti vabariiki.
Leinaseisakuga mälestati hukkunud politseinikke ja piirivalvureid.
Jumalateenistusest võtsid osa siseminister Marko Pomerants, politsei- ja piirivalveameti peadirektor politseikolonel Raivo Küüt, politseinikud, piirivalvurid, migratsiooniametnikud ja nende pereliikmed.
Aastapäeva tähistamine algab traditsiooniliselt jumalateenistusega, mida on peetud mitmel pool Eestis. Politsei mälestuskirik on Paide Püha Risti kirik.
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)