Esileht » Online » Online artiklid »

Pöide kirikusse soovitakse teha muuseum

21.12.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Pöide kiriku torni oleks võimalik teha muuseum, kus tutvustatakse Pöide kiriku ja koguduse ajalugu.

Pöide kirikukompleksi kontseptsioonist ja teostatavus-tasuvusanalüüsist selgub, et Pöide valla, EELK Pöide Maarja koguduse ja EELK Konsistooriumi koostööna loodetakse lähiaastatel taotleda erinevatest allikatest abiraha, et selle abil renoveerida ja arendada kirikukompleksi.

Samuti soovib Pöide vald koostöös kohalike turismiettevõtete ja käsitöölistega kirikukompleksi juures paiknevast vankrikuurist välja arendada hoone, kus müüdaks kirikukompleksi külastamiseks pileteid ja kohalikku käsitööd ning kus paikneksid ka i-punkt ja WC-d.

EELK Pöide Maarja koguduse prioriteediks on pastoraadi hoone katuse vahetamine ja siseruumide remontimine. Kuna Pöide kirik on muinsuskaitse all, siis on OÜ Rändmeister koostanud Maarja kirikule Pöide valla tellimusel edasiste restaureerimistööde kavandamiseks muinsuskaitse eritingimused. 2007. aastal saadi pühakodade programmist toetust 150 000 krooni ja selle abil alustati kiriku avatäidete projekteerimisega.

Laiemalt on Pöide vallal eesmärk hoogustada ka üldist turismiarendust piirkonnas. Selleks soovitakse tammilt mahasõidul vasakule jäävasse parklasse Saaremaa kaardi kõrvale paigaldada välikaart Pöide valla vaatamisväärsuste ja turismiobjektidega.

Edasi loe Meie Maast.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)