Esileht » Online » Online artiklid »

Pöide kiriku sihtasutuse loomiseks algus tehtud

28.10.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Pöide vallavolikogu otsustas oma eilsel istungil hakata Pöide Maarja kiriku sihtasutuse asutajaliikmeks. See on järjekordne samm kokkukukkumise äärel oleva kiriku taastamise teel.

Lisaks Pöide vallale peaks tulevase sihtasutuse teiseks asutajaliikmeks saama EELK Pöide Maarja kogudus, kellel on vastav luba olemas. Vallavolikogu otsusega pandi seega alus organisatsioonile, mis hakkab koordineerima kiriku taastamisel kaasa aidata tahtvate inimeste tegevust.

"Siiani oleme ainult rääkinud, nüüd läheb mõtete vormistamiseks," ütles Saarte Häälele Pöide vallavalitsuse planeerimis- ja arendusspetsialist Gerri Grünberg, kes seisab otsuse eelnõu ja põhikirja koostamise taga.

"Aidata tahtvaid inimesi tuleb iga kuuga juurde: Eestist, Hispaaniast, Saksamaalt ja viimati Ameerikast. Nad ütlevad, et me tahaksime aidata, aga mõistke, et kui me raha anname, siis tahame kindlad olla, et see läheb õigeteks asjadeks, me tahame midagi teha, aga kelle poole peaks pöörduma," rääkis Grünberg.

Pöide kiriku taastamiseks on raha olemas ka 2012. a riigieelarves ning oma rahakogumiseplaanist on kõvema häälega rääkinud ka Saksamaal tegutsev Saaremaa Rüütelkond.

Edasi loe Saarte Häälest.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)