Esileht » Online » Online artiklid »

Pöide kiriku restaureerimiseks sihtasutus

04.04.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Pöide vallal on koos koostööpartneritega plaanis moodustada Pöide kiriku restaureerimiseks sihtasutus.

Pöide valla planeerimis- ja arendusspetsialist Gerri Grünberg ütles vallalehes, et pärast seda, kui muinsuskaitseamet oli katuse ning võlvid üle vaadanud, toimusid kohtumised EELK konsistooriumi kantsleri Urmas Viilma ja kultuuriministeeriumi asekantsleri Anton Pärnaga.

Grünbergi sõnul on nendel nõupidamistel osalejate ring aina laienenud ja enam ei ole küsimuseks, kas võtta midagi ette, vaid see, kuidas ettevõtmist rahastada. "Viimasel kohtumisel kultuuriministeeriumis jäi kõlama mõte, et tuleb luua sihtasutus, mis oleks erinevate tegutsejate liitja ja vajalike tööde korraldaja, aga selge ei ole veel see, kes on asutajad," märkis ta.

elguse saamiseks pöördus vallavalitsus volikogu ülesandel kirjalikult nii kultuuriministeeriumi kui EELK konsistooriumi poole küsimusega, kas nad on valmis osalema sihtasutuse asutamisel koos sellest tulenevate õiguste ja kohustustega.

"Tänaseks veel kirjalikke vastuseid pole, kuid 22. märtsi nõupidamisel jäi mulle mulje, et nii kirik kui ka kultuuriministeerium on valmis määrama oma esindajad loodava sihtasutuse nõukogusse," lausus Gerri Grünberg.

Rahasumma, mis läheks vaja kiriku ja pastoraadihoone restaureerimiseks ning kiriku ümbruse korrastamiseks, on suur – kiriku arengukontseptsiooni aluseks võttes pea kolm miljonit eurot.

Edasi loe Meie Maast.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)