Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Pöide kiriku remondiks on taas lootus

29.08.2011 | | Rubriik: Online artiklid

13. sajandist pärit Pöide kirik on lagunemas, sest katus laseb läbi ja talvekülmad lõhuvad niiskusega paekiviseinu. Hallituseen teeb samuti pahandust, osa kiriku saalist on külastajatele lindiga piiratud.

Laupäeval käisid Saaremaa Rüütelkonna parun Hannsjörg Freytag von Loringhoven ja kultuuriministeeriumi asekantsler Anton Pärn kiriku hetkeseisuga tutvumas.

"Meil on üks praktiline õnnestunud projekt Virumaal Haljala kirikuga, kus Fellingshauseni pere Saksamaalt pani kiriku katuse remondiks välja miljon krooni ja katus sai taastatud. Kui nüüd Saaremaa Rüütelkond ka Pöide kiriku katuse remonti toetab, paneb ka Eesti riik õla alla ja koos päästame selle kiriku lagunemisest," hindas asekantsler Pärn võimalusi.
Parun Freytag von Laringhoven kinnitas, et Saaremaa Rüütelkonda Saksamaal kuulub 600 liiget, kellest aktiivsemad on 200 ja Pöide kiriku katuse remondiks nad juba annetusi koguvad. Võimalikku summat parun veel öelda ei osanud, sest enamus rüütelkonna liikmetest on eakamad inimesed.

Pärn soovitas Saarte praostil Veiko Vihuril teha muinsuskaitse kaudu rahataotlus ka kultuuriministeeriumile. "Ministeerium on järgmise aasta riigieelarvesse planeerinud 190 000 eurot Pöide kiriku katuse remondiks ja kui sellest poolegi saaks, võiks remondiga alustada. Eksperdid kinnitavad, et kiriku katust saab remontida kahes jaos," teadis asekantsler.

Edasi loe Meie Maast.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)