Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Põhjanaabritest kaastöölised Eestis kuulutamas

13.04.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Hans Sandberg, Bengt Strengell, Juhani Martikainen ja Lars Löv­dahl on alati hea meelega sõnumit jagamas. SLEFi arhiivTänasest on Eesti kirikutes ja palvelates jutlustamas sõbrad ja kaastöölised Soomes asuvast Rootsi Luterlikust Evangeeliumiühendusest SLEF.
SLEF – Svenska Lutherska evan­geli­föreningen i Finland – on rajatud 1873. aastal evangeelse äratusliikumise korraldamiseks. Ühenduse eesmärk on läbi aegade jäänud samaks: kuulutada evangeeliumi Piibli ja luterlike usutunnistuskirjade kohaselt.
Koostöö eestlastega on kestnud juba üle paarikümne aasta. põhjanaabrid on käinud siin kuulutamas, aidanud kaasa kirjanduse jmt materjalidega, andnud alles aasta tagasi välja eestikeelse misjonilauliku «Siioni kannel» ning läkitanud misjonär Rael Leedjärve 2004. aastal Keeniasse teenima, mis oli 1989. aastal tekkinud kontaktide tulemus.
SLEFi noortekoor külastas Läänemaa kogudusi ja mõned Noarootsi gümnaasiumi õpilased hakkasid Vaasas Rootsi rahvaülikoolis (EFÖ) rootsi keelt õppima.
Hiljem tõlkisid õpilased vaimuliku sisuga raamatuid ning neid jagati siinseile koguduseliikmeile. 1992. aastal korraldati EFÖs kursus Eesti pühapäevakooli õpetajatele.
Sel ajal rajati SLEFi Eesti-töö komitee, mis praegu tegutseb SLEFi välismisjoni juhatuse all. Antakse välja kristlikku laualehte Kristuse Arm. Ka on põhjanaabrite kuulutusreisid traditsiooniks kujunemas, sel aastal püütakse siinsete usukaaslaste jaoks aega leida nii kevadel kui sügisel.
Head sõnumit kuulutatakse sel korral Nõmmel Harku tänava, Nissi ja Nabala palvemajas ning Raplas, Harju-Jaanis ja Jüris. Kristuse Armu andmetel on kuulutustund Harku tänava palvelas 13. aprillil kell 18, Nissi palvelas 14. aprillil kell 18 ja Rapla pastoraadis vennastekoguduse tunni raames 16. aprillil kell 12.
Eestis on külas Juhani Martikainen, Bengt ja Eivor Strengell ning Eesti-töö komitee liige Iris Sandberg.  
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)