Esileht » Teemad » Temaatiline »

Pluss käis Venemaal meediatööd tegemas

08.02.2012 | | Rubriik: Temaatiline, Ühiskond

Noored kolmes keeles ilmuvat ajakirja kokku panemas. Anete Palmik

Kristliku noorteajakirja Pluss meeskond käis Peterburis aprillinumbri jaoks materjali kogumas.

Uus aasta sai olla vaevalt poole päeva vanune, kui kristliku noorteajakirja Pluss meeskond sammud bussijaama ning sealt edasi Peterburi poole seadis. Eesmärgiks oli taas kokku panna järgmine lootusest ja armastusest pakatav number, mille seekordseks teemaks on «Kristlase staatus». Ajakiri ilmub aprillis.
Venemaale saabus Eesti meeskond 1. jaanuari õhtul. Meid võtsid vastu armsad ja tuttavad vene sõbrad Ingeri Püha Maria kirikust. Aeg möödus üksteisega tutvudes, palvetades ning Jumalat ülistades. Järgmisel hommikul algas tihe tööpäev: koguti ideid artiklite jaoks, seejärel jagati teemad ning alustatigi kirjutamisega. Kaanepildi saamiseks korraldati fotosessioon, kus osalesid töörühma liikmed Venemaalt, Soomest ja Eestist.
Õhtul alustati Peterburi tänavatel lühifilmi «Ära põe!» võtteid, milles lõi kaasa kogu Plussi-Võbori-Nuotta meeskond. Möödakäijad olid väga huvitatud filmimisprotsessist ning leidus neidki, kellel tekkis küsimusi. Seejuures avanes võimalus jagada varasemat ajakirjanumbrit ja nii evangeeliumi kuulutada.
3. jaanuaril võeti üles veel lühifilmi viimased stseenid ning monteerimine võis alata. Nii mõnigi tiimiliige sai esimest korda proovida teksti pealelugemist oma emakeeles, mis andis taas uusi kogemusi. Väljakutseid oli palju, kuid Issand Jeesus seisis igal hetkel meie kõrval ja varustas tarkusega.
Järgmisel hommikul võtsime ette retke Koltuši noortelaagrisse, mis on Peterburi külje all asuv Ingeri kiriku keskus. Seal saime jälgida, kuidas vene noored kristlikku talvelaagrit peavad, ning päris palju ka ise osaleda. Meeskonna vastutada oli noortelaagri jäädvustamine videopildis. Mõningast keeleprobleemi oli peaaegu võimalik lahendada 3–4 venekeelse lausega, sest kohalikud noored olid väga sõbralikud ja naeratuse keel on igas riigis sama. Ülistuslaulude ajal tekkis tunne, et vaatamata erinevale keelele on viisid ikka tuttavad ja ükskõik kuhu minna, Jumala perekonnal on alati midagi ühist ka siis, kui esmakordselt kohtutakse.
Venemaal toimunud meediatööd võib pidada väga produktiivseks. Jumala õnnistust võis näha tõepoolest igal sammul ja seda kindlasti tänu ustavatele eestpalvetajatele. Meie igatsus on, et rõõm, rahu, armastus, lootus ja evangeelium võiks levida meie eakaaslaste seas. Palvetage, palvetage, palvetage! See maailm vajab Kristust!
Videoid ja muid Plussi tegemisi saab jälgida kodulehel www.plussmeedia.ee.
Regiina Lopetaite

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)