Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

Pluss ja miinus

09.03.2011 | | Rubriik: Arvamus

+ Loomisel on missio ühendkoor
10. märtsini on kogudusekooridel võimalik registreeruda missio ühendkoori liikmeks, mis esineb Eesti taasiseseisvumise 20. aastapäevale pühendatud evangeelsel suurüritusel «Läänemaa missio» 20. augustil Haapsalus.
Ühtlasi tähistatakse Haapsalus 20 aasta möödumist esimesest «Läänemaa missiost». Korraldajad teevad endast oleneva, et oikumeenilise suunitlusega missio pakuks põneva ja ärgitava elamuse igas eas osavõtjaile. Ühendkoori juht Merle Lend arvab, et päeva kulminatsiooniks kujuneb palveteenistus, kus tänatakse Taevaisa kingitud vabaduse eest. Merle kinnitas Eesti Kirikule, et koori komplekteerimine ning kava koostamine sujub plaanitult. «Mida rohkem, seda uhkem» kinnitusega kutsub ta kõiki kirikukoore, olenemata konfessioonist, andma enda soovist liituda missio ühendkooriga märku e-posti aadressil merle@agape.ee või tel 554 5727. «Läänemaa missio» korraldaja on EELK Misjonikeskus koostöös Agape Eesti ja kohalike kogudustega.
– Kuidas toimetus luges kirikuseadustikku
Eelmisel nädalal rubriigis «Aktuaalne» kirjutasime, et vastavalt kirikuseadustikule peavad nii kogudused kui kirikuvalitsus esitama EELK arengukava 2008–2017 aruande EELK arengunõukogule. Põhjalikum kirikuseadustiku paragrahvide lugemine annab siiski teada, et koguduste juhatused pidid oma arengukava aruande koostama ja esitama koguduse nõukogule paaritu aasta, s.t 2011. aasta 1. märtsiks.
10. märtsiks peab arengukava täitmise aruande koostama konsistoorium ja esitama EELK arengunõukogule hinnangu andmiseks. Aruannet ning EELK arengunõukogu hinnangut käsitletakse iga paaritu aasta kirikukogu kevadistungjärgul.
Seadustiku ülelugemisel saime oma eksitusest aru, sest kogudused ei pea tõesti kirikuseadustiku kohaselt Toompeale aruannet saatma. Kuid küsimused jäävad. Eesti Kirik ei saa aru, kuidas jõuab arengukava täitmise kohta info üldkiriklikku infobaasi, kui aruanne loetakse ette vaid kohaliku koguduse nõukogu koosolekul. Kuidas saab näiteks toimetus teada EELK arengukava punkti 5.6.4.-3.2 täitmisest koguduste poolt, sest nemad on märgitud seal nii rahastajaks kui ka vastutajaks? Punkt ise puudutab tegevust, mille läbi kogudused olid 2010. aastal kohustatud tegema tasuta kättesaadavaks Eesti Kiriku raamatukogudes, päevakeskustes, koolides jne.
Kes tahab koguduste kohustustest lugeda, siis arengukava on  EELK kodulehel http://www.eelk.ee/arengukava.php . 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)