Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Pildista kultuurimälestisi ja osale konkursil

18.05.2011 | | Rubriik: Teated

 MTÜ Wikimedia Eesti koostöös Muinsuskaitseametiga korraldab 2011. aasta septembris fotovõistluse «Kultuurimälestised Vikipeediasse».
Eestikeelse vaba entsüklopeedia toimetus palub vaimulikke ja koguduste liikmeid kaasa aidata Vikipeedia arendamisele ja pildistada kultuurimälestisi: kirikuid ja nende detaile, abihooneid, surnuaiariste ja muud. Toimetusel on plaanis suvel kirikunoortepäevadel õpetust jagada, kuidas pilte Vikipeediasse üles panna. Pilte võib saata juba praegu.
Samas kutsuvad Wikimedia ja muinsuskaitseamet septembris osalema fotovõistlusel, mis on mitmes Euroopa riigis toimuva konkursi «Wiki Loves Monuments 2011» osavõistlus. Parimad fotod osalevad ühtlasi üle-euroopalisel võistlusel. Võistluse eesmärk on täiendada vaba veebientsüklopeediat piltidega Eestis muinsuskaitse all olevatest objektidest ning tuua muinsuskaitseteema inimestele lähemale.
Võistlusel osalemiseks pildista kultuurimälestiste riiklikku registrisse (http://register.muinas.ee/?menuID=monument ) kantud kultuurimälestisi ning laadi foto võistluse kodulehele (http://wikilovesmonuments.ee ) ajavahemikul 1.–30. septembrini. Üleslaadija peab olema foto autor, fotode arv ei ole piiratud.
Fotode üleslaadimisvorm lisatakse kodulehele septembris. Esikolmiku selgitab välja žürii. Hinnatakse fotode informatiivsust ning kunstilist ja tehnilist taset. Auhinnana on välja pandud Phottix Strato välgusaatja, igale võistlusest osavõtnule kehtib e-poest 35mm.ee ostmise puhul alati 10% soodustust. Võistluse auhinnafond on täiendamisel.
Fotod peavad vastama Wikimedia Commonsi autoriõiguspoliitikale, mistõttu Euroopa võistlusel ei saa Eestist osaleda fotod mälestistest, mille autor, arhitekt või skulptor on surnud vähem kui seitsmekümne aasta eest. Seega näiteks foto kultuurimälestiseks olevast 1930-ndatel ehitatud koolimajast osaleb küll Eesti võistlusel, kuid ei saa osaleda Euroopa võistlusel.
Reeglitest loe täpsemalt võistluse kodulehelt.
EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)