Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Piiskopid seisavad laste õiguste eest

22.10.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Soome kiriku piiskoppide konverents avalikustas perekonda, abielu ja seksuaalsust käsitleva sotsiaaleetilise seisukohavõtu. Raamatus "Armastuse and" ("Rakkauden lahja") vaadeldakse perekonda puudutavate arusaamade muutumist ühiskonnas ning sellega kaasnevaid probleeme ja võimalusi. Seisukohavõtus rõhutatakse eriliselt hoolitsust laste eest ning nende õigust rahulikule kasvamisele. Selleks tuleb talle pakkuda piisavalt positiivseid impulsse ning kaitsta teda kahjustavate impulsside eest.

Peapiiskop Jukka Paarma põhjendas seisukohavõtu koostamist ühiskonna kiirete muutustega, eelmin taoline dokument "Ühiselt kasvamine" ("Kasvamaan yhdessä") ilmus 1984. aastal. Paarma sõnul on ideaal kahe abikaasa eluaegsest abielust ühiste laste ja vastastikusele truudusele rajaneva usaldusega kättesaamatu ideaal, ometigi ei õigusta see ideaalist loobuma. Piiskop Eero Huovinen rõhutas raamatu esitlusel, et tegemist ei ole mitte seksi- vaid perekonnateemalise teosega. Huovineni arvates "armastus on tunne, ülesanne ja and. See ei ole mitte ainult tunne, mitte ainult kohustus ning mitte ainult and, vaid kõik need üheskoos." Hea paarisuhte eelduseks teeniv armastus, mis püüab täita nii enda vajadusi kui teenida ligimesi.

Soome piiskoppide konverentsi seisukohavõtud on põhimõtteid käsitlevad dokumendid, millega ühinemise üle otsustab iga piiskop iseseisvalt. Ühiselt ettevalmistatud tekstile kirjutasid alla peapiiskop Jukka Paarma ning piiskopid Eero Huovinen, Voitto Huotari, Juha Pihkala, Samuel Salmi, Mikko Heikka, Simo Peura ja Gustav Björkstrand. Samas ei ühinenud seisukohavõtuga piiskopid Wille Riekkinen ja Kari Mäkinen. Piiskop Riekkinen on teatanud, et ta ei pea sobivaks dokumendi avaldamist eraldiseisvana homoseksuaalsust puudutavast seisukohavõtust, mille valmimine on kavandatud 2009. aasta veebuaris. Samuti märkis ta, et ei nõustu seisukohavõtus homoseksuaalsuse kohta öeldavaga.

Seisukohavõtu "Rakkauden lahja" tekst on leitav siit .

http://www.meiekirik.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=545&Itemid=1

Üks kommentaar artiklile “Piiskopid seisavad laste õiguste eest”

  1. Magnus ütleb:

    Natuke hiljaks jäite! Nüüd kui asi mokkas eriti Soomes viimaste sündmuste põhjal vaadates.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)