Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Piibliseltsid said kokku Ukrainas

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

LviLääne-Ukrainasse Lvivi kogunes piibliseltside nõupidamisele paarkümmend inimest.

Eestist osalesid hõimurahvaste projekti juht Küllike Evartov ja Eesti Piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson. Esindajaid oli Lätist, Leedust, Norrast, Inglismaalt ja Kasahstanist. Kõik koostööprojekti osapooled ei julgenud äreva poliitilise olukorra tõttu Ukrainasse seminarile sõita.
Rohkem kui arutelud piibliseltside andmepankade tehnilisest tööst huvitas Eesti Kirikut siiski sealne olukord ja kirikute roll ühiskonnas. Bärensoni sõnul visati nalja ja kinnitati, et kui ukrainlased võtsid vastutuse külalisi kutsuda, siis tuli võõrustajaid usaldada.
Õhtused jalutuskäigud linnas, ka keskväljakul, kus suur telk püsti, lasid toimuvast osa saada. Kuigi inimesed on mures, on nad väga sõbralikud ja külalislahked. Õhkkond linnas oli mõnes mõttes sarnane 1990ndate alguse Eestiga. Kuigi majanduslikult on raske, on inimeste meeleolu revolutsiooniline ja lootusrikas. Kristlik kogukond on väga kokkuhoidev, kõik konfessioonid palvetavad pidevalt koos.
Sealse piibliseltsi töötajad kinnitasid, et vajavad Baltikumi rahvaste kogemust, kuigi olukord ja koguduste roll on erinev. Nimelt on Ukrainas koguduste tähtsus märksa suurem: piibliseltsi tööks koguneb 90% annetustest kogudustelt, meil on see umbes kümme protsenti.
Paljud kristlikud ärimehed toetavad piiblite trükkimist ja tiraažid on suured, avalikes kohtades on üles pandud annetuskastid piibliseltsi tööks ja reklaamid, mis kutsuvad Piiblit ostma. Piibleid saadetakse lastekodudesse ja noortevanglatesse. Bärensoni sõnul käivad noored enne kooli kirikus palvetamas – usk tulevikku on suur.
Rita Puidet